Home Kategorie Porady Zobacz dlaczego w każdym pomieszczeniu w domu powinieneś trzymać kostkę mydła.
33.12K

Zobacz dlaczego w każdym pomieszczeniu w domu powinieneś trzymać kostkę mydła.

Jeszcze niedawno kostka mydła leżała dosłownie na każdym zlewie. Obecnie częściej spotyka się raczej mydło w płynie.

Jednak pozbywanie się mydła w kostce to niezbyt dobry pomysł. Nawet jeśli nie używasz go do mycia rąk, jest wiele sposób na to, aby mydło wykorzystać.

Dzisiaj mamy dla Ciebie 7 sposobów na wykorzystanie mydła w każdym domu. Pomysłów jest wiele. Można poradzić sobie z ugryzieniami owadów czy zapobiec parowaniu okularów. Zobacz sam.

Ugryzienia owadów

myd1

Swędzące i bolesne ugryzienia owadów nie są przyjemne chyba dla nikogo. Na szczęście są domowe sposoby na to, aby sobie z nimi poradzić. Jednym z nich, chociaż może nieco dziwnym, jest użycie kostki mydła. Wystarczy zmoczyć je, potrzeć ugryzienie, a swędzenie niedługo zniknie.

Zapach

myd2

Oprócz kwiatów i świec zapachowych istnieje też inny sposób na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu ze starej szafy, walizek czy zakurzonych pomieszczeń. Wystarczy w danym miejscu położyć kostkę mydła. Pamiętaj, aby mydło było w coś zawinięte, bo w innym wypadku może narobić szkody.

Zaburzenia fazy REM

myd3

Zespół niespokojnych nóg wynikający z zaburzenia fazy REM snu jest częstym problemem, z którym boryka się mnóstwo osób na świecie. Aby zapobiec kopaniu w trakcie snu oraz skurczom i mrowieniu, umieść pod prześcieradłem kostkę mydła. Brzmi dziwnie, ale wiele osób twierdzi, że działa.

W ogrodzie

myd4

Pozbycie się szkodników z ogrodu nie musi wiązać się z użyciem niebezpiecznych chemikaliów. Wystarczy pokruszyć mydło o silnym zapachu na małe kawałki i rozłożyć je w ogrodzie. W ten sposób rozwiążesz problem ze szkodnikami.

Czyszczenie okularów

myd5

Każdy, kto nosi okulary, bardzo dobrze wie, jak denerwujące może być ich parowanie. Jeśli masz ten problem, spróbuj wetrzeć nieco suchego mydła w szkła po wewnętrznej stronie. Następnie wypoleruj je suchą szmatką. Ta sztuczka sprawdzi się również przy zapobieganiu parowania lustra w łazience.

Poluźnianie rzeczy

myd6

Każdy z nas doświadczył sytuacji, w której zaciął się zamek. Świetnym smarowidłem, które bardzo dobrze sprawdza się przy rozdzielaniu rzeczy jest suche mydło. Można mydłem posmarować również zawiasy skrzypiących drzwi, aby otwierały się bez większych problemów.

Zmiękczanie butów

myd7

Wiedziałeś, że jeśli chcesz zmiękczyć od środka swoje buty – co zapobiegnie szkodliwemu ocieraniu – to rzeczą, której do tego potrzebujesz, jest kostka mydła!

Teraz już chyba widzisz, że warto trzymać w domu kilka kostek mydła.

myd8

Wieloetapowe zabiegi na twarz
Wieloetapowe zabiegi na twarz
109,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Bar tlenowy, oczyszczanie twarzy oraz mikrodermabrazja za 109,99 zł i więcej w gabinecie Perła Młodości

Twoja reakcja?

Super
Super
184
Ha ha
Ha ha
10
Wow
Wow
51
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz