Home Kategorie Porady Skórki z cytryny pomogą Ci pozbyć się bólu stawów.

Skórki z cytryny pomogą Ci pozbyć się bólu stawów.

Skórki z cytryny pomogą Ci pozbyć się bólu stawów.

Cytryny do jedne z najzdrowszych owoców na świecie. Zawierają mnóstwo składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie.

Pewnie każdy z Was słyszał o korzyściach, które płyną z soku z cytryny. Cytryny bogate są w witaminy i minerały, jak witamina A, C, B1, B6, potas, bioflawonoidy, kwas foliowy, magnez, pektyny, fosfor czy wapń.

Sprawia to, że są bardzo skuteczne w walce z najróżniejszymi chorobami, jak cukrzyca. Regularne spożywanie cytryn wzmacnia odporność i korzystnie wpływa na trawienie, a także na zdrowie jelit i wątroby. Picie soku z cytryny rozcieńczonego w szklance wody codziennie rano łagodzi poranne mdłości w ciąży, a zapach owocu pomaga zwalczyć nudności i inne problemy żołądkowe.

Oprócz tego skórki z cytryny posiadają silne właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne łagodzące bóle stawów, uspokajające nerwy i pozytywnie wpływające na naczynia krwionośne. Liście cytryny mogą pomóc w przypadku gorączki.

W przypadku bólu stawów cytryny można wykorzystać na dwa sposoby.

Obierz dwie cytryny i umieść je w szklanym słoiku. Zalej owoce oliwą z oliwek, zamknij słoik i odstaw na 2 tygodnie. Po tym czasie mieszanka będzie gotowa. Namocz gazę w oleju i umieść w bolesnym obszarze. Całość zabezpiecz bandażem i pozostaw na całą noc.

Inny sposób jest następujący: zetrzyj skórę z cytryny, ale tylko jej żółtą część i umieść na bolesnym obszarze, zabezpiecz bandażem i pozostaw na kilka godzin.

Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
99,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet stomatologiczny od 99,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewy Konopelko-Śliżewskiej – 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
10
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz