Home Kategorie Poruszające Czterech nastolatków śledziło pijaną dziewczynę i jej „ojca”. Zorientowali się, że coś jest nie tak i zadziałali natychmiast.

Czterech nastolatków śledziło pijaną dziewczynę i jej „ojca”. Zorientowali się, że coś jest nie tak i zadziałali natychmiast.

Lubimy myśleć, że w danej sytuacji zachowalibyśmy się w dany sposób. Jednak zwykle jest zupełnie inaczej.

Czterech nastolatków z Kanady zadziałali w jedyny sposób, który był prawidłowy, gdy byli świadkami przerażającej sytuacji. Pewnej nocy Arnaud Nimenya, Carsyn Wright, James Hielema i Starlyn Rives-Perez jeździli na deskorolkach po podziemnym parkingu, gdy nagle stało się coś dziwnego.

Zobaczyli dobrze ubranego mężczyznę, który szedł z 15-letnią dziewczyną. Nastolatka wyglądała na pijaną i przestraszoną. Zamiast zignorować sytuację chłopcy postanowili się jej bliżej przyjrzeć. Okazało się, że postąpili bardzo dobrze.

Bardzo łatwo byłoby im zignorować to, jak mężczyzna siłą prowadzi 15-latkę przez parking. Szczególnie, że nieznajomy stwierdził, że jest „przyjacielem jej ojca”.

Jeden z chłopców wyjaśnił:

– „Krzyczała. Chciała stamtąd uciec. Była podrapana i brudna.”

Nastolatkowie zaczęli więc wypytywać mężczyznę. Gdy powiedział, że jest przyjacielem jej ojca i po prostu zaopiekował się dziewczyną, chłopcy nie wiedzieli, jak zareagować. Gdy nastolatka nie protestowała, zastanawiali się czy po prostu ich nie zostawić.

– „Nie chcesz tak naprawdę myśleć, że dzieje się coś złego. Nie chcesz, aby takie sytuacje działy się naprawdę, więc po prostu ignorujesz to o liczysz, że wszystko jest w porządku” – kontynuuje Wright.

Mimo wszystko chłopcy postanowili zbadać sprawę. Pozwolili mężczyźnie opuścić parking, ale poszli za nim, aby upewnić się, że wszystko jest OK. Okazało się, że postąpili bardzo dobrze.

dr1

Mężczyzna miał zamiar wykorzystać seksualnie nastolatkę.

– „Przychodzisz i widzisz taką sytuację. Nie wiesz co powinieneś wtedy zrobić” – mówi Nimenya.

Gdy szok minął, czterech nastolatków zaczęło działać. Napastnik próbował uciec, gdy zorientował się, że chłopcy wiedzą, co chce zrobić. Trzech z nich rozpoczęło pościg, a jeden pozostał na miejscu z niedoszłą ofiarą.

– „Chciał stamtąd pójść. Odepchnął mnie i uśmiechnął się z wyższością, jakby mówił ‘Mogę tak postępować, a ty z tym nic nie możesz zrobić’” – opowiada Nimenya.

Gdy trójka dogoniła zbiega, użyli jednej z deskorolek, aby go zaatakować.

Pomimo wynikłej bójki, chłopcom udało się zatrzymać mężczyznę, aż do przyjazdu policji.

Funkcjonariusze aresztowali niedoszłego gwałciciela. Gdy jednak służby próbowały skontaktować się z z chłopcami, którzy uratowali dziewczynę później, ci obawiali się, że będą mieli kłopoty.

Nimenya wyjaśnia:

– „Myśleliśmy, że będziemy mieli kłopoty, bo pobiliśmy się z nim. Gdy dzwonili policjanci, nie chcieliśmy odbierać.”

Gdy w końcu służbom udało się nawiązać kontakt, okazało się, że chcą ich wyróżnić za odwagę i działanie na rzecz społeczności.

dr2

Cała czwórka otrzymała zasłużone odznaczenia. Bardzo dobrze, że nadal na świecie są bohaterowie, którzy potrafią działać, gdy komuś dzieje się krzywda.

Źródło: cbc.ca

Terapia antynikotynowa
Terapia antynikotynowa
39,99 zł
100,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Terapia antynikotynowa za pomocą biorezonansu od 39,99 zł w Medivital

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz