Home Kategorie Niesamowite Mały pawian wpada do lwów. Kamera zarejestrowała to, co dzieje się potem.

Mały pawian wpada do lwów. Kamera zarejestrowała to, co dzieje się potem.

Często trafiamy na historie ze świata zwierząt, które nas zdumiewają. Te, które dotykają nas najbardziej to takie, w których zwierzaki okazują niezwykłe współczucie i dobroć wobec innych.

Oto jedna z takich historii. Sytuacja miała miejsce w Botswanie.

Evan Schiller i Lisa Holzwarth, którzy są fotografami, byli świadkami niezwykłej sytuacji. Na szczęście udało im się uchwycić to, co się wydarzyło, a zdjęcia rozeszły się po internecie lotem błyskawicy.

Wszystko zaczęło się, gdy lwica zaatakowała grupę pawianów, łapiąc i zabijając jedną z samic. Chwilę później okazało się, że zwierzę nie było same. Na jej ciele nadal siedział malutki pawian.

To może Cię zainteresować:  Przemoczony, zmarznięty pies stara się ukryć. To, co zrobiła ta kobieta trafiło na pierwsze strony gazet.

paw1

Dziecko starało się szybko uciec na drzewo, ale było za małe i zbyt słabe, aby się wspiąć. Wtedy też lwica przeniosła swoją uwagę na młode.

paw2

Fotografowie byli świadkami niezwykłych wydarzeń. Obawiali się najgorszego – lwica zaraz pożre małego pawiana.

paw3

Jednak wtedy zdarzył się cud. Lwica delikatnie, z zaciekawieniem podeszła do małpy. Chwilę później dwójka zaczęła się bawić.

paw4

Niezwykle delikatna lwica złapała malucha w zęby i podniosła go. Chwilę później dwójka przytulała się.

paw5

Zdaje się, że mały pawian niemal od razu zaczął traktować lwicę, jak swoją nową matkę, a instynkt macierzyński dużego kota włączył się natychmiastowo.

To może Cię zainteresować:  Lekarz patrząc na USG, proponuje matce usunięcie ciąży, bo jego zdaniem dziecku nie można już pomóc. Powód jest wstrząsający.

paw6

Niedługo potem pojawił się lew. Lwica natychmiast podniosła się i zaczęła odganiać samca, co udało się uchwycić na poniższym zdjęciu.

paw7

Gdy działo się to wszystko, ojciec pawiana siedział na pobliskim drzewie, obserwując rozwój sytuacji. Skorzystał z okazji i szybko popędził na dół, złapał dziecko i uciekł z powrotem na drzewo.

paw8

Niesamowite. Najpierw mały pawian został uratowany przez lwicę, a chwilę później przez dzielnego ojca. Anioł stróż tego malucha zdecydowanie nad nim czuwał.

paw9

Źródło: imgur.com

Twoja reakcja?

Super
Super
14
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz