Home Kategorie Porady Dodaj TO do szamponu, a 3 największe problemy z pielęgnacją włosów znikną, jak ręką odjął.

Dodaj TO do szamponu, a 3 największe problemy z pielęgnacją włosów znikną, jak ręką odjął.

Wszyscy przyzwyczailiśmy się do kupowania kosmetyków i odżywek do włosów, aby dbać o ich kondycję. Produkty te są jednak kosztowne i mogą być niebezpieczne.

Zamiast używać sztucznych, chemicznych produktów, warto zastanowić się nad wypróbowaniem prostego i bezpiecznego składnika, który znajdziemy w każdym domu – soli.

Sól nie tylko polepsza wygląd włosów, ale także pobudza ich wzrost oraz poprawia kondycję skóry głowy. Oprócz tego usuwa martwe komórki naskórka przez złuszczanie i usuwa łupież oraz nadmiar sebum z włosów.

Korzyści wynikające z używania soli do pielęgnacji włosów:

#1. Usuwa nadmiar sebum

Jeśli masz problem z tłustymi włosami, sól będzie świetnym rozwiązaniem. Pomoże ona kontrolować nadmiernie pobudzone gruczoły łojowe na skórze głowy, które produkują zbyt duże ilości sebum. Dodaj 2 – 3 łyżeczki soli do szamponu i umyj nim włosy. Efekty zauważysz po pierwszych kilku zabiegach.

#2. Usuwa łupież

Łupież to warstwa małych kawałków martwej skóry. Jeśli zaczniesz dodawać sól do szamponu, pobudzi ona krążenie i pozbędzie się istniejących płatków łupieżu. Oprócz tego sól ochroni Twoją skórę przed grzybicą, która jest główną przyczyną łupieżu. Podziel włosy na partie i posyp 1 – 2 łyżeczkami soli. Następnie masuj mokrymi dłońmi przez około 10 minut.

#3. Pobudza wzrost włosów

Sól wpływa pozytywnie również na porost włosów. Zapobiega ich wypadaniu oraz pobudza wzrost nowych. Umyj głowę, a następnie masuj wilgotną skórę solą morską przez około 10 – 15 minut. Następnie umyj włosy drugi raz. Powtarzaj taką procedurę dwa razy w tygodniu przez dwa miesiące.

Rodzaj soli ma znaczenie

Istnieją różne rodzaje soli. Jeśli jednak chodzi o zdrowie włosów, należy wybrać jej właściwy typ. Każda sól zawiera chlorek sodu (NaCl), ale różnią się one jakością i właściwościami.

Powinno się używać soli morskiej do pielęgnacji włosów, ponieważ jest dla nich najbardziej korzystna. Wzmacnia je i odżywia skórę głowy. Ponadto, w leczeniu wypadania włosów, możemy również użyć soli kuchennej z jodem.

eKurs: Microsoft Office Master
eKurs: Microsoft Office Master
29,00 zł
99,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online: pakiet 15 kursów Microsoft Office z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz