Home Kategorie Zdrowie Ten tonik z buraka oczyści Twoje nerki i wątrobę oraz polepszy ich działanie.

Ten tonik z buraka oczyści Twoje nerki i wątrobę oraz polepszy ich działanie.

Zmiana sposobu odżywiania powinna rozpocząć się od oczyszczenia z toksyn i tego, co nazbierało się w naszym organizmie. Idealnym napojem do przeprowadzenia tego procesu będzie ten tonik.

Znany ze swoich prozdrowotnych właściwości, bardzo dobrze oczyszcza wątrobę i nerki, poprawia trawienie i odżywia nasz organizm. W tym przepisie buraki fermentowane są do formy kwasu, a dzięki temu składniki aktywne w nich zawarte są silniejsze. W ten sposób zyskują też działanie probiotyczne, antybakteryjne i wydzielają enzymy, które wspierają wszystkie organy wewnętrzne. Picie tego napoju poprawia również przyswajalność składników odżywczych.

To może Cię zainteresować:  Pozbądź się toksyn z ciała dzięki moczeniu stóp w specjalnym roztworze. Efekty widać gołym okiem.

Stosowanie

120 ml kwasu pite dwa razy dziennie zalkalizuje Twoją krew, wzmocni ją, oczyści wątrobę, zapewni regularność wypróżnień i pomoże zmniejszyć kamienie nerkowe.

Składnikiem

  • 4 buraki
  • 1 łyżka soli himalajskiej
  • Filtrowana woda
  • Opcjonalnie: dodatki smakowe, takie jak imbir, cytryna, pomarańcza, cynamon

Sposób przygotowania

Buraki umyj wraz ze skórką i pokrój w średniej wielkości kostkę. Przełóż je do dwulitrowego słoika. Zalej filtrowaną wodą do wysokości, w której pozostanie około 3 cm przestrzeni od krawędzi zamknięcia słoika. Dodaj sól i ewentualne dodatki smakowe. Zakryj górę słoika ścierką i przymocuj ją gumką recepturką lub sznurkiem. Odstaw całość w zacienione miejsce o temperaturze pokojowej na 3 – 5 dni. Zaglądaj do słoika codziennie i zbieraj osad z wierzchu. Mieszanka będzie gotowa, gdy jej kolor będzie głęboki, a na wierzchu pojawią się małe bąbelki gazu. Zastąp teraz ścierkę zakrętką i przenieś tonik do lodówki, aby dalej mógł fermentować. Stosuj po co najmniej 1 dniu w lodówce.

To może Cię zainteresować:  Kąpiel detox, która wyciąga z ciała szkodliwe toksyny.

Zabiegi wyszczuplające
Zabiegi wyszczuplające
49,99 zł
200,00 zł
90 dni
do końca oferty!
5 zabiegów wyszczuplających na wybranych urządzeniach za 49,99 zł i więcej w Studiu Sylwetka w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz