Home Kategorie Porady Już 30 dni przed zawałem Twój organizm wysyła Ci te 6 sygnałów, że nadchodzi coś złego.

Już 30 dni przed zawałem Twój organizm wysyła Ci te 6 sygnałów, że nadchodzi coś złego.

Zawał serca jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów na świecie.

Istnieją objawy, które pojawiają się nawet pół roku przed zawałem. Czy wystąpił u Ciebie któryś z nich? Jeśli tak, warto udać się do lekarza.

Zdrowie serca możesz polepszyć dzięki zmianie diety, ćwiczeniom, przyjmowaniu suplementów żelaza oraz zwiększeniu spożycia kwasów tłuszczowych omega-3.

Zawał serca może pojawić się, gdy przepływ krwi i tlenu do którejś z jego części będzie zablokowany, przez co mięsień sercowy zaczynie stopniowo obumierać. Jeśli przepływ ten nie zostanie szybko przywrócony, może się to skończyć śmiercią.

Poniżej znajdziesz 6 objawów, które mogą wystąpić na miesiąc przed atakiem serca.

#1. Skrajne zmęczenie

Jednym z pierwszych objawów zbliżającego się zawału jest skrajne zmęczenie. Oczywiście jest to całkiem normalne uczucie po ćwiczeniach fizycznych lub długim dniu w pracy. Jeśli jednak czujesz ciągłe zmęczenie, może okazać się, że warto udać się do specjalisty.

#2. Zaburzenia snu

Innym znakiem ostrzegawczym są zaburzenia snu. Jeśli często budzisz się w nocy zaniepokojony lub chodzisz do toalety czy doskwiera Ci duże pragnienie, jest to sygnał ostrzegawczy przed atakiem serca. Jeżeli nie masz logicznego wyjaśnienia tych zaburzeń, skonsultuj się z lekarzem.

#3. Duszność

Doświadczenie płytkiego oddechu może być kluczowym sygnałem ostrzegawczym. Gdy Twoje serce nie dostaje odpowiedniej ilości tlenu, może pojawić się duszność i uczucie ciążenia na klatce piersiowej.

#4. Niestrawność

Innym sygnałem o nadchodzącym ataku serca jest niestrawność. Jeśli Twój żołądek nie radzi sobie z trawieniem pokarmów, nie jest to normalne. Pamiętaj jednak, że niektóre pikantne i drażniące produkty mogą powodować niestrawność i niekoniecznie świadczy to o nadchodzącym zawale.

#5. Zwiększony niepokój

Jeśli pojawia się zwiększony poziom lęku, który nie ma logicznego wyjaśnienia, udaj się do lekarza.

#6. Słabe i ciężkie ramiona

Gdy Twoje serce dostaje zbyt mało tlenu, może wysyłać do kręgosłupa impulsy. Kiedy tak się dzieje nerwy powiązane z sercem, kręgosłupem i ramionami wytwarzają impulsy, które powodują niedowład ramion. Jeśli drętwieją Ci ręce, udaj się do specjalisty.

Zwracanie uwagi na te wczesne sygnały ostrzegawcze może uratować Ci życie. Warto podzielić się tymi informacjami z bliskimi.

Kurs excel online - rok nauki
Kurs excel online - rok nauki
39,00 zł
290,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Roczny dostęp do lekcji online Master of Excel za 39 zł na platformie Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz