Home Kategorie Poruszające Syn nie odzywał się do swojej matki. Na jej pogrzebie zdał sobie sprawę z czegoś przerażającego.

Syn nie odzywał się do swojej matki. Na jej pogrzebie zdał sobie sprawę z czegoś przerażającego.

Były bokser Marc Mero (znany też jako Johnny B. Badd) po zakończeniu kariery niespodziewanie zaczął pracować z młodzieżą.

Każdy raczej spodziewałby się po nim twardziela, który używa argumentów siłowych, a tymczasem Marc przemawia do młodych ludzi, namawia ich do unikania przemocy czy znęcania się nad słabszymi. Potrafi mówić w taki sposób, aby trafić do swoich odbiorców.

Kiedy opowiedział o swojej ciężkiej relacji z matką, wiele osób nie mogło powstrzymać łez.

„Gdy byłem nastolatkiem, wstydziłem się swojej mamy. Była wścibska, wtrącała się, zawsze chciała wiedzieć, co robię. Byłem przekonany, że źle o mnie myśli, nie ufa mi i nie wierzy. Tak myślałem, bo nie rozmawiałem z nią. Sądziłem, że nie mam o czym. Tak już zostało.

Byłem w Japonii, na zawodach, gdy dotarła do mnie wiadomość o jej śmierci. Wybiegłem z hotelu i bezmyślnie biegłem przed siebie mając w głowie tylko jedno zdanie: Mamo, tak bardzo mi przykro.

W czasie pogrzebu cały czas miałem nadzieję, że mama obudzi się, że to tylko jakiś zły sen. Chciałem wyjaśnić jej swój błąd. Do tej pory najważniejsze dla mnie było wygranie walki i zarobienie kolejnych pieniędzy. Nigdy nie było mnie dla rodziny.

Dopiero po śmierci mamy zrozumiałem, jaką wartością jest rodzina. Zrozumiałem też, jak szybko można ją stracić. I to nie śmierć jest utratą. Ona nam dopiero uświadamia, że straciliśmy dużo wcześniej, a teraz tracimy szansę by ją odzyskać.

W życiu nie liczy się to, ile zarabiamy, tylko to, co mamy w sercu. Najważniejszą wartością w naszym życiu zawsze powinna być miłość.”

Pamiętajmy o tym, aby doceniać naszych bliskich i mówić im ile dla nas znaczą, póki jeszcze możemy. Nie zostawiajmy tego na później, bo nigdy nie wiemy na pewno czy „później” kiedykolwiek nadejdzie…

Colorland - fotoksiążka, różne formaty
Colorland - fotoksiążka, różne formaty
31,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 31,90 zł: fotoksiążka A4 (28, 40 i więcej stron) w wersji standard lub Lux z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz