Home Kategorie Niesamowite Jakiego koloru masz oczy? Sprawdź, co do powiedzenia o Tobie ma nauka.

Jakiego koloru masz oczy? Sprawdź, co do powiedzenia o Tobie ma nauka.

Naukowcy udowodnili, że kolor oczu ma związek z cechami charakteru. Okazuje się, że kolor tęczówki warunkuje pewne zachowania.

Szwedzcy naukowcy postanowili zbadać zależności pomiędzy barwą tęczówki, a charakterem.

#1. Oczy ciemne

Ciemne oczy wskazują na kogoś o zdolnościach przywódczych. Ciemne tęczówki oznaczają dużą ilość melaniny w organizmie, a co za tym idzie i dużej ilości energii. Dlatego też ludzie o takich oczach są żywiołowi, ich mózgi pracują sprawniej i szybciej. Z tego też względu wydają się silniejsi, asertywni i bardziej zdecydowani, a inni łatwiej się im podporządkowują. Co ciekawe, wykazano też, że takie osoby potrzebują mniej snu, niż inni, ale za to mają większe problemy z porannym wstawaniem.

#2. Oczy piwne i bursztynowe

Ten kolor jest niejednolity i zmienny, zależnie od pory dnia i nastroju danej osoby. Czasami może wydawać się bardziej zielonkawy, a czasem bardziej złocisty. Naukowcy twierdzą, że wskazuje to na złożoną osobowość. Ludzi z takim kolorem oczu cechuje aura wyjątkowości i tajemnicy. Są zarazem pewni siebie i niezależni, ale wrażliwi i delikatni. Dr Leach z Australii mówi, że ten wyjątkowy kolor powstaje przez zaburzenia wątroby i dlatego też często ludzie o piwnych oczach mają problemy trawienne.

To może Cię zainteresować:  Matka widzi, jak pit bull ciągnie jej 7-miesięczne dziecko za pieluchę po tym, jak dom stanął w płomieniach.

#3. Oczy niebieskie

Niebieskoocy są powabni i pociągający, rozmarzeni i roztargnieni. Pozornie delikatni i romantyczni, ale posiadają ogromną wewnętrzną siłę, która pcha ich do celu, pozwala rozwijać pasje i znieść wszelkie trudy, porażki i nieszczęścia lepiej niż innym, bez większego uszczerbku na zdrowiu psychicznym. Są pozornie gadatliwi i otwarci, ale tylko do pewnych granic. Głębia ich myśli i uczuć nigdy nie wychodzi na światło dzienne lub bardzo rzadko. Tylko wobec wyjątkowych ludzi i w rzadkich sytuacjach potrafią otworzyć się naprawdę.

To może Cię zainteresować:  Pierwsze zwierze jakie zobaczysz na tym zdjęciu powie wiele o Twojej osobowości.

#4. Oczy szare

Osobom o szarych tęczówkach przypisuje się lojalność i uczciwość. Uważa się też, że są wyjątkowo odporni na ból. Są to ludzie elastyczni, którzy bez trudu odnajdują się w każdej sytuacji. Dążą do kompromisów i sprawiedliwości. Są szlachetnymi idealistami.

#5. Oczy zielone

Posiadacze zielonych tęczówek są nieprzewidywalni, niezależni i oryginalni, a jednocześnie spokojni wewnętrznie. Żyją w zgodzie z sobą i to właśnie zapewnia im spokój. Inni widzą ich jako ludzi podążających własnymi ścieżkami. Przez to też tworzą wokół siebie aurę tajemniczości. Potrafią fascynować i przyciągają uwagę.

Lot paralotnią w tandemie
Lot paralotnią w tandemie
199,99 zł
300,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Lot paralotnią ze szkoleniem (199,99 zł) i nagraniem wideo (od 219,99 zł) w Szkole Paralotniowej Albatros (do -38%)

Twoja reakcja?

Super
Super
22
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz