Home Kategorie Poruszające W 30 tygodniu ciąży dziecko nagle przestało się ruszać. To, co odkryli lekarze jest szokujące.

W 30 tygodniu ciąży dziecko nagle przestało się ruszać. To, co odkryli lekarze jest szokujące.

Informacja o tym, że zostanie się rodzicem to jedna z najlepszych rzeczy jaka może się przytrafić w życiu.

Tak też było w przypadku Briony i Mike’a Curwood, gdy dowiedzieli się, że będą mieli dziecko. Ciąża przebiegała dobrze przez kilka miesięcy, ale nagle stało się coś, co zmieniło tę sielankę w prawdziwy koszmar.

Mniej więcej w 21 tygodniu ciąży kobieta udała się na rutynowe badanie. Lekarze zrobili USG, aby poznać płeć dziecka. Okazało się, że na świecie pojawi się córeczka. Jednak szczęście zmieniło się w szok i rozpacz kilka tygodni później.

Gdy Briony była w 30 tygodniu ciąży, zorientowała się, że coś jest nie w porządku. Nie czuła żadnych ruchów dziecka. Przyszła matka bała się, że coś się stało. Para natychmiast pojechała do szpitala. Tam lekarze przebadali kobietę.

Diagnoza była szokująca. Okazało się, że dziewczynka przestała rozwijać się w 22 tygodniu ciąży. Według lekarzy jest to bardzo rzadki przypadek. Największe szanse na przeżycie dziecko miało jeśli zostałoby natychmiast wyciągnięte z brzucha matki i rozwijało się dalej na zewnątrz. Jak się pewnie domyślacie, było to sporo informacji naraz dla zszokowanych rodziców.

– „Powiedzieli mi abym przygotowała się na poród jeszcze tego samego dnia lub następnego poranka. Z początku byłam podekscytowana, bo myślałam, że zobaczę swoje dziecko. Nie miałam zielonego pojęcia o wcześniakach, bo w naszej rodzinie nigdy do takiego porodu nie doszło. Dopiero wtedy zrozumiałam, że jest o wiele za wcześnie na rozwiązanie i bardzo się przestraszyłam” – opowiada kobieta.

Lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie, aby mieć pewność, że dziecko urodzi się żywe. Na szczęście nie doszło do żadnych komplikacji i mała Ava Grace pojawiła się na świecie. Przez to, że przestała się rozwijać w 22 tygodniu ciąży, dziewczynka była wyjątkowo mała. Ważyła zaledwie 600 gram.

– „Nie wyglądała jak dziecko. Wyglądała jak mała lalka. Jej uszy jeszcze nie zdążyły się rozwinąć.”

Mimo tego, że poród poszedł zgodnie z planem, Ava Grace była daleka od bezpieczeństwa. Nikt nie wiedział czy przeżyje kilka następnych dni. Nawet nie chcemy myśleć, jak stresująca była to sytuacja dla Mike’a i Briony.

– „Zapytałam czy przeżyje, a oni odpowiedzieli mi, że kolejne godziny będą decydujące. Później były to dni i tygodnie. Jednak to prawdziwa wojowniczka i popatrzcie na nią teraz. Nigdy nie podejrzewalibyście przez co przeszła” – mówi Briony.

Mała Ava Grace nigdy nie przestała walczyć o swoje życie i mimo że urodziła się z nierozwiniętym mózgiem i nieregularnym tętnem, była w stanie opuścić szpital już po kilku tygodniach.

Ava Grace urodziła się 10 tygodni za wcześnie, ale teraz jest zdrowym i aktywnym dzieckiem.

Catering dla nawet 15 osób
Catering dla nawet 15 osób
129,99 zł
258,00 zł
89 dni
do końca oferty!
Catering dla 6 osób za 129,99 zł i więcej opcji z firmą gastronomiczną PAŁACOWA DOLINA Monika Piasecka w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
134
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
12
Smutny
Smutny
12
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz