Home Kategorie Poruszające Kobieta dowiedziała się od lekarzy, że ma menopauzę. Później błagała ich o dokładne badania.

Kobieta dowiedziała się od lekarzy, że ma menopauzę. Później błagała ich o dokładne badania.

Łatwo jest uwierzyć w lekarską diagnozę. Lekarze spędzają długie lata w szkołach, więc powinni mieć anatomię ludzką i choroby, które mogą nas dotknąć w małym palcu, prawda?

Nie chodzi o to, że lekarze są niedouczeni. Zazwyczaj zła diagnoza bierze się z pośpiechu i niedopatrzeń. Gdy zjawiamy się w gabinecie, bo źle się czujemy zazwyczaj jest to „wirus, przemęczenie lub stres”. Chyba nigdy nie usłyszałem innej diagnozy. W moim przypadku zawsze była to prawda. Niektórzy jednak nie mają tyle szczęścia.

Bycie źle zdiagnozowanym to obawa wielu z nas, a poznawanie takich historii, jak ta sprawia, że denerwujemy się jeszcze bardziej. Warto więc wiedzieć, jak reaguje nasze ciało w przypadku, gdyby lekarz się pomyli.

Dla Karen Yardley, samodiagnoza nie była czymś, na co była przygotowana, ale nie miała innego wyjścia.

Karen zgłosiła się do kilku różnych lekarzy ze swoimi objawami: migreny, bezsenność, zmęczenie i wahania nastroju. Jedyną diagnozą jaką słyszała, było: menopauza. To trwało dwa lata. Dostała antydepresanty, aby mogła poradzić sobie z tym okresem życia.

– „Podchodziłam pod 50 lat i uwierzyłam lekarzom na słowo, gdy mówili, że mam menopauzę. Jednak objawy były coraz gorsze, a ja czułam, że nikt mnie nie słucha. Czułam się bardzo samotna” – wspomina kobieta.

– „Dzieci bardzo się o mnie martwiły, ale ja robiłam wszystko, aby trzymać je od tego z dala. Jednak w tamtym momencie miałam już problemy ze wzrokiem. Przed oczami latały mi różne kształty, więc nie mogłam odbierać ich ze szkoły. Nie byłam w stanie nawet rozwiązywać krzyżówek. Moje nogi drżały i nie mogłam chodzić. Miałam potężne bóle głowy i karku, które nie opuszczały mnie nawet na chwilę” – mówi dalej.

– „W głębi wiedziałam, że coś jest bardzo nie tak. Nie mogło być to wywołane jedynie menopauzą.”

Karen miała już tego dość. Była zdesperowana do tego stopnia, że błagała lekarzy, aby zbadali ją dokładniej.

– „Błagam pana. Musi pan coś zrobić. Myślę, że umieram” – powiedziała lekarzowi.

W końcu skierowano ją na rezonans magnetyczny, podczas którego odkryto, że na nerwie wzrokowym kobieta ma guza wielkości piłki golfowej.

Mimo iż udało się go usunąć, Karen przeszła ciężką operację, która nie byłaby taka, gdyby postawiono poprawną diagnozę dwa lata wcześniej, gdy zaczęła narzekać na objawy.

– „Poczułam ulgę, gdy dowiedziałam się, że nie był to rak, ale byłam zdewastowana późną diagnozą i uszkodzeniami, które wywołała operacja. Lekarze twierdzą, że guz mógł rosnąć od lat” – mówi Karen.

Zabieg skończył się usunięciem sporej części czaszki i zastąpieniem jej metalową płytą. Kobieta miała na głowie 20 szwów. Oprócz tego czuła osłabienie nóg.

Teraz Karen dzieli się swoją historią, aby zwiększać świadomość o guzach mózgu i ich objawach, a także, aby ludzie ufali swojemu instynktowy, gdy wiedzą, że coś jest nie tak.

– „Musimy mówić głośno. Musimy być brani na poważnie. Mogłam wtedy powiedzieć: ‚nie jestem hipochondryczką, nie jestem przewrażliwiona, a to nie jest spowodowane menopauzą!’.”

Wczesna diagnoza jest kluczowa do ratowania życia i leczenia problemów zdrowotnych wszelkiego rodzaju.

Źródło: mirror.co.uk

Smartbook z Twoimi zdjęciami
Smartbook z Twoimi zdjęciami
6,90 zł
49,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 6,90 zł: Smartbook z Twoimi zdjęciami za i więcej opcji na stronie Yuupi.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz