Home Kategorie Ludzie Kinga Rusin błaga o pomoc. Opublikowała poruszające zdjęcie.

Kinga Rusin błaga o pomoc. Opublikowała poruszające zdjęcie.

Kinga Rusin opublikowała rozpaczliwy apel. Błaga w nim o pomoc, a cel, który chce wspierać dziennikarka, przysporzył jej mnóstwo poparcia.

Kinga Rusin znana jest ze swojej proekologicznej postawy i nie ukrywa negatywnego nastawienia do polowań i wycinek lasów. W tym roku odwiedziła nawet Sejm, gdzie na posiedzeniu jednej z komisji wdała się w kłótnie z prowadzącą. Zwróciła wtedy uwagę posłom na stosunkowo niewielką liczbę myśliwych w porównaniu z resztą obywateli kraju. Podkreśliła również, że większość społeczeństwa jest przeciwna polowaniom.

Dziennikarka zażądała od polityków wprowadzenia obowiązkowych badań dla myśliwych, a także nałożenia na nich obowiązku publicznego uzasadnienia odstrzałów. Mówiła również o konieczności zwiększenia kontroli nad Polskim Związkiem Łowieckim i Lasami Państwowymi.

– „Polskie społeczeństwo w swej ogromnej większość jest przeciwne myślistwu, a przede wszystkim zwiększeniu przywilejów myśliwych” – mówiła.

Kinga Rusin nie ustaje w swoich wysiłkach związanych z ratowaniem zwierząt. Zwróciła się teraz przeciwko odstrzałowi żubrów w Puszczy Boreckiej.

Na swoim profilu na Instagramie opublikowała apel, w którym prosi internautów o pomoc w nagłośnieniu tej sprawy i zaprzestaniu polowań. Załączyła także poruszające zdjęcie upolowanego żubra.

– „Powstrzymajmy odstrzał żubrów w Puszczy Boreckiej! Głośno protestujmy! Piszcie tu co o tym myślicie! Niech decydenci to zobaczą! Myśliwi już zdążyli zabić 6 żubrów. Chcą zabić jeszcze 6! A pozwoliła im na to… Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (sic!)! Decyzja zapadła za Szyszki. Dlaczego nie została zawieszona po jego odwołaniu!? Kto macza w tym palce? To jest odstrzał typowo komercyjny, dla kasy i trofeów, z których większość wyjedzie z Polski! Żubr to symbol polskiej przyrody! Jest chroniony prawem polskim i unijnym. Kim trzeba być i jaki w tym mieć interes, żeby wydać na te wspaniałe, majestatyczne zwierzęta wyrok śmierci! Organizowanie polowań komercyjnych na żubry i dopuszczenie do nieuzasadnionego ich zabijania to zamach na to, co w polskiej przyrodzie najcenniejsze! Tę decyzję można jeszcze cofnąć! Tego chcą Polacy! Dość rzezi w polskich lasach dla zabawy i wątpliwej satysfakcja, za to ze szkodą dla nas wszystkich, dla naszego dziedzictwa! Panie Prezesie, panie Premierze to tylko i aż jeden podpis! Czas tych zwierząt jest policzony. Zatrzymajcie ten zegar śmierci! Petycja do podpisania na stronach greenpeace.pl” – napisała Kinga Rusin.

View this post on Instagram

Powstrzymajmy odstrzał żubrów w Puszczy Boreckiej! Głośno protestujmy! Piszcie tu co o tym myślicie! Niech decydenci to zobaczą! Myśliwi już zdążyli zabić 6 żubrów. Chcą zabić jeszcze 6! A pozwoliła im na to… Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (sic!)! Decyzja zapadła za Szyszki. Dlaczego nie została zawieszona po jego odwołaniu!? Kto macza w tym palce? To jest odstrzał typowo komercyjny, dla kasy i trofeów, z których większość wyjedzie z Polski! Żubr to symbol polskiej przyrody! Jest chroniony prawem polskim i unijnym. Kim trzeba być i jaki w tym mieć interes, żeby wydać na te wspaniałe, majestatyczne zwierzęta wyrok śmierci! Organizowanie polowań komercyjnych na żubry i dopuszczenie do nieuzasadnionego ich zabijania to zamach na to, co w polskiej przyrodzie najcenniejsze! Tę decyzję można jeszcze cofnąć! Tego chcą Polacy! Dość rzezi w polskich lasach dla zabawy i wątpliwej satysfakcja, za to ze szkodą dla nas wszyskich, dla naszego dziedzictwa! Panie Prezesie, panie Premierze to tylko i aż jeden podpis! Czas tych zwierząt jest policzony. Zatrzymajcie ten zegar śmierci! Petycja do podpisania na stronach @greenpeace_pl

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

Kurs online: Trener-szkoleniowiec z MEN
Kurs online: Trener-szkoleniowiec z MEN
59,00 zł
249,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Trener-szkoleniowiec z zaświadczeniem MEN za 59 zł zamiast 249 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
13
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
8
Smutny
Smutny
175
Zły
Zły
128

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz