Home Kategorie Poruszające 15-latek był prześladowany za swój wygląd. Kiedy zobaczył, że ktoś podjeżdża pod jego dom, zaczął krzyczeć.

15-latek był prześladowany za swój wygląd. Kiedy zobaczył, że ktoś podjeżdża pod jego dom, zaczął krzyczeć.

Wyżywanie się przez rówieśników to istna epidemia. Obrażanie kogoś z powodu wyglądu jest samo w sobie żałosne, ale śmianie się z kogoś z chorobą wrodzoną to już totalne dno.

Austin Niehus to chłopak, który miał nieszczęście urodzić się z zespołem Goldenhara. Jest to bardzo rzadka, genetyczna choroba, która powoduje defekty twarzy i głowy. Objawia się zazwyczaj brakiem wykształcenia uszu, nosa, warg i kości szczęki. Efektem są straszliwe zmiany w wyglądzie osoby chorej.

Mając 14 lat Austin zdążył już przeżyć 52 operacje korekcyjne. Mimo tego, że chłopak właściwie „dorastał w szpitalu” pośród setek lekarzy i pielęgniarek, obecnie żyje w miarę normalnie. Brakowało mu jednak jednej rzeczy…

Najbliżsi mówią, że jest bystry, pełen miłości i dobra. Niestety, inni ludzie często zbytnio przejmowali się jego wyglądem, bo jest on inny od „normalnych” dzieci. Przez to był ofiarą znęcania się od najmłodszych lat.

Przez to Austin ciągle czuł się pomijany i odizolowany od rówieśników. Chciał przyjaźni i towarzystwa kogoś, kto również cierpi na tę chorobę. Jednak przez to, że jest ona tak rzadka, ciężko było znaleźć kogokolwiek takiego. Jednak niedługo wszystko miało się zmienić.

Na filmie poniżej widać jak 15-latek czeka na wyjątkowego gościa. Gdy samochód podjeżdża pod dom, Austin z niecierpliwością wygląda przez okno. Woła też swoją mamę i rodzeństwo.

To, co dzieje się później to naprawdę wzruszające spotkanie dwóch osób, które czekały bardzo długo, aby w końcu się zobaczyć.

Nigdy nie zrozumiem jak ludzie mogą znęcać się nad innymi, szczególnie ze względu na ich wygląd. Przykre jest to, że istnieją osoby czerpiące przyjemność z tego. Każdy z takich ludzi powinien otrzymać odpowiednią karę i zrozumieć, że w cywilizowanym społeczeństwie nie ma miejsca na takie zachowanie.

Loty w tunelu aerodynamicznym
Loty w tunelu aerodynamicznym
109,00 zł
459 dni
do końca oferty!
Tunel aerodynamiczny: minuta lotu (109 zł) z filmowaniem (129 zł) i więcej w FreeFlyCenter

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz