Home Kategorie Porady Sprawdź te domowe sposoby na pozbycie się wrośniętego paznokcia. Obejdzie się bez operacji.
27.84K

Sprawdź te domowe sposoby na pozbycie się wrośniętego paznokcia. Obejdzie się bez operacji.

Jeśli jedna lub dwie strony Twojego paznokcia wrastają w skórę dużego palca, oznacza to, że cierpisz na przewlekłą chorobę, która może mieć wiele przyczyn.

Wrośnięty paznokieć można leczyć tradycyjnymi i chirurgicznymi sposobami, ale na wczesnych etapach, zanim stan się pogorszy i wystąpią komplikacje, można spróbować domowych środków zaradczych.

Aby uzyskać odpowiedni wzrost paznokcia, który nie będzie podrażniał skóry, należy wykonać następujące czynności.

Przygotuj gorącą kąpiel dla stóp, która zmiękczy paznokcie i skórę wokół nich. Do 5 litrów wody wsyp 3 łyżki stołowe sody oczyszczonej (ewentualnie może to być sól kuchenna). Temperatura wody nie powinna przekraczać 37 stopni Celsjusza. Po takiej kąpieli usuń wrastający paznokieć.

Jeśli chcesz ułatwić sobie to zadanie, naklej plaster na bolące miejsce. Tak sprawisz, że paznokieć będzie łatwiejszy do usunięcia. Teraz przy pomocy pęsety podnieś końcówkę paznokcia i pomiędzy niego a skórę włóż kawałek watki. Dla uzyskania lepszych rezultatów, zmocz wacik w środku antybakteryjnym, np. jodynie. Opatrunek powinieneś zmieniać co 24 godziny. Proces powtarzaj przez 15 dni.

Jeśli masz problemy z wsadzeniem wacika pomiędzy paznokieć i skórę, najpierw posmaruj to miejsce pastą z miodu i czosnku. Wystarczy zmieszać kilka wyciśniętych ząbków czosnku z łyżeczką naturalnego miodu. Dobrym zamiennikiem będzie też żel z aloesu. Pamiętaj tylko, aby użyty środek był antyseptyczny.

Najważniejszym etapem tego procesu jest zmiękczenie skóry oraz pamiętanie o codziennej zmianie opatrunku, który umieściłeś pomiędzy paznokciem a skórą. Gdy paznokieć już odrośnie, zetnij końcówkę. W przyszłości nie zapominaj o wykonywaniu zabiegów pielęgnacyjnych dla stóp. Jeżeli w paznokieć wdała się infekcja ropna, musisz udać się jak najprędzej do lekarza.

Gładkie ciało
Gładkie ciało
109,00 zł
278,00 zł
Oferta zakończona!
Depilacja SPEC3 Hybrid i Light Sheer Desire/Duet na 2 partie ciała za 109 zł i więcej w Depilacja.pl –

Twoja reakcja?

Super
Super
25
Ha ha
Ha ha
15
Wow
Wow
13
Smutny
Smutny
9
Zły
Zły
10

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz