Home Kategorie Życie Hipokryzja Tadeusza Rydzyka. Sam chciał zakazu handlu w niedzielę, a co robi teraz?
2.88K

Hipokryzja Tadeusza Rydzyka. Sam chciał zakazu handlu w niedzielę, a co robi teraz?

Gdy pracowano nad projektem ustawy o zakazie handlu w niedzielę, Tadeusz Rydzyk krytykował kompromisowość proponowanych zmian.

Tymczasem w pierwszą niedzielę podczas której obowiązywał zakaz, w najlepsze działała księgarnia, którą kontroluje. Dowodem jest nagranie wykonane przez dziennikarza tygodnika „NIE”, który jako pierwszy poinformował o sprawie.

W Toruniu, przy kościele Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II działa księgarnia. Jest czynna także w niedziele, w godzinach 9 – 19. W niedzielę 11 marca, gdy obowiązywał zakaz handlu, była otwarta. Dlaczego?

Otóż księgarnia w swoim asortymencie posiada także dewocjonalia i toruńskie pierniki – produkt regionalny, który może być pamiątką. Zarówno dewocjonalia, jak i pamiątki są wyjęte spod zakazu. Tak samo jest z obiektami kultu i kultury, a księgarnia w końcu działa przy kościele.

Dziennikarze zauważają jednak, że ustawa mówi o „placówkach handlowych, w których przeważająca działalność polega na handlu pamiątkami lub dewocjonaliami”. W przypadku księgarni ojca Rydzyka przeważającą działalnością jest handel książkami. Dewocjonalia i pamiątki są tu obecne jedynie symbolicznie. Przyznały to same ekspedientki.

– „Poza tym nie chodzi tylko o prawo, ale o przykład – Kościół najgłośniej krzyczał w sprawie zakazu handlu w niedziele, a sam ma to w d*pie. Bo się opłaca” – dodają dziennikarze.

Dlaczego fakt, że akurat ta księgarnia była otwarta jest aż tak istotny? Należy ona do fundacji „Nasza Przyszłość”, w radzie której zasiada Tadeusz Rydzyk. Warto więc przypomnieć w tym miejscu, co mówił o zakazie handlu, gdy był jeszcze omawiany. Obecnie funkcjonujące rozwiązanie, czyli dwie niedziele z zakazem i dwie bez określił mianem „kombinowania”.

– „Nie zgadzajmy się na to. Nie dorobisz się, jak będziesz w niedzielę pracować. To psu na budę, diabeł się cieszy (…) Kup sobie chleb w sobotę, i co potrzeba, albo w piątek. Do kościoła! Nie kombinować. Ja jestem rozczarowany. Miejcie odwagę iść dalej, nie kombinujcie. Pan Bóg nie błogosławi kombinujących” – mówił o. Rydzyk w lipcu 2017 na antenie Radia Maryja.

Catering Fit lub Sportowy z dowozem
Catering Fit lub Sportowy z dowozem
189,99 zł
225,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Wybrany catering dietetyczny Fit lub Sportowy 1000, 1200, 1500 kcal i więcej z dostawą od 189,99 zł w Easy Fit Looker

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
16

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz