Home Kategorie Porady Zobacz dlaczego zawsze przy łóżku powinieneś trzymać miskę z cebulą. Powód wcale nie jest taki szalony.

Zobacz dlaczego zawsze przy łóżku powinieneś trzymać miskę z cebulą. Powód wcale nie jest taki szalony.

Owoce i warzywa mają wiele właściwości zdrowotnych. Każdy bardzo dobrze o tym wie. Jednak czy na pewno wiesz, co tak naprawdę skrywa Twoja lodówka?

Istnieje wiele warzyw i owoców, które od dawna używane były w medycynie. Nie wszystkie są dobre, ale stanowią naturalny sposób, aby nie być częstym gościem przychodni zdrowia. Jednym z takich darów natury jest cebula, którą często traktujemy jako coś, co nie ma zupełnie wpływu na nasze życie.

Cebuli używa się w wielu daniach, ale czy wiedziałeś, że ma ona mnóstwo cech, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie?

Wiele badań udowodniło, że cebula świetnie wpływa na serce. Wydzielana przez nią woń, zawiera siarkowodór, czyli substancję, która pozytywnie wpływa na naczynia krwionośne.

Dodatkowo cebula (a szczególnie czerwona) zawiera sporo przeciwutleniaczy. Te są kluczowe dla zachowania zdrowia organizmu i polepszenia sprawności systemu odpornościowego.

Już w średniowieczu ludzie wieszali cebule na drzwiach domów, w nadziei, że pochłoną one zarodniki dżumy i tym samym ochronią mieszkańców przed chorobą.

Obecnie wiemy oczywiście, że to nie zadziała, ale nie znaczy to wcale, że cebula nie jest pożyteczna.

Trzeba powiedzieć to jasno i wyraźnie: żyjemy w czasach, gdy wirusy przeziębienia i grypy mogą rozprzestrzeniać się szybciej niż kiedykolwiek. Jeżeli właśnie zmagasz się z kaszlem, wystarczy zaledwie jedna cebula, aby całkowicie wyeliminować ten problem.

Sposób przygotowania

Umieść pół cebuli w misce (niektórzy kroją ją na plasterki).

Zalej cebulę gotującą się wodą (uważając przy tym, aby zupełnie jej nie zanurzyć) i umieść miskę na stoliku nocnym, albo pod łóżkiem.

Idź spać. Następnego ranka cały pokój może mieć zapach cebuli, ale zapewniam, że efekt będzie tego warty. Kaszel powinien bowiem zniknąć do momentu, w którym się obudzisz. A przynajmniej tak twierdzi Helén Bjurberg z Härligt hemma.

Dla wszystkich, którzy nadal pozostają sceptyczni co do tej metody i mają wątpliwości, czy faktycznie działa, mam pewne pytanie – co macie do stracenia? No właśnie. Nic. No może nie licząc nieco nieprzyjemnego zapachu, który będzie utrzymywać się przez kilka godzin. Poza tym jest to tani i nieszkodliwy dla organizmu sposób radzenia sobie z różnymi problemami.

Sztuczkę z cebulą sprawdziłem osobiście i muszę stwierdzić, że w moim wypadku zadziałała. Moje drogi oddechowe nigdy nie były w lepszej formie. Może właśnie przez to pozostaje zdrowy w okresach, gdy większość moich znajomych ma problem z przeziębieniem lub grypą? Co by nie było, warto wypróbować ten sposób i podzielić się nim z bliskimi.

Gokarty: nawet 30 min jazdy
Gokarty: nawet 30 min jazdy
36,99 zł
49,00 zł
179 dni
do końca oferty!
Emocjonująca jazda gokartem od 36,99 zł w Awix RacingArena w Toruniu

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz