Home Kategorie Poruszające Strażak uratował małą dziewczynkę z płonącego domu. 17 lat później stało się coś niezwykłego.

Strażak uratował małą dziewczynkę z płonącego domu. 17 lat później stało się coś niezwykłego.

Mike Hughes był kapitanem w Straży Pożarnej Wenatchee. 17 lat temu jego zespół odpowiedział na wezwanie do płonącego domu.

Kiedy strażacy dotarli na miejsce, Mike zauważył malutką dziewczynkę leżącą w łóżeczku. Niewiele myśląc, złapał ją i jak najszybciej przekazał ją kolejnemu strażakowi, który stał na zewnątrz domu. Prawie dwie dekady później otrzymał miłą niespodziankę, gdy dostał wiadomość od pewnej uczennicy. Miała dla niego fantastyczną propozycję.

Mike Hughes obawiał się najgorszego, gdy jego zespół otrzymał wezwanie do pożaru domu. Nie tylko nieruchomość była w złym stanie, ale strażacy dowiedzieli się również, że w środku może się ktoś znajdować.

– „Gdy przyjechaliśmy na miejsce, wnętrze domu mocno się paliło. Ja i mój partner weszliśmy do środka i otrzymaliśmy zawiadomienie, że w środku może ktoś być” – opowiada Hughes.

Z informacją, że mogą być poszkodowani, Hughes i jego partner ruszyli w płomienie. Mężczyzna podejrzewał, że kogoś znajdą, jednak nie podejrzewał, że będzie to 9-miesięczna dziewczynka leżąca w łóżeczku. Tym dzieckiem była Dawnielle Davison.

To może Cię zainteresować:  11-latek znalazł małą dziewczynkę zagrzebaną żywcem w piasku. Uratował ją przy pomocy sztuczki, którą zobaczył w tv.

– „Wbiegłem do środka z myślą, że kogoś tam znajdę. Drzwi do sypialni były uchylone, a ona leżała w swoim łóżeczku, wijąc się, więc złapałem ją i pobiegłem do drzwi wejściowych. Tam oddałem ją pierwszemu strażakowi, jaki się napatoczył” – wspomina Hughes.

Dla mężczyzny rezultat tego zdarzenia był luksusem, do którego nie jest się przyzwyczajonym w tej profesji. Nikomu nic się nie stało, a uratowanie dziewczynki było dodatkowym plusem.

Akcja ta tak bardzo wryła się w jego pamięć, że kilka lat później zaczął szukać dziewczyny w sieci. W końcu odnalazł Dawnielle, która wtedy była już w szkole średniej.

– „Wysłałem jej wiadomość, w której napisałem, że wydaje mi się, iż wyciągnąłem ją z pożaru, gdy była dzieckiem, a ona postanowiła mnie sprawdzić. Odpisała: Och tak, a co robiła wtedy moja mama? Odpowiedziałem: Była w pracy, a Twój tato na miejscu.”

Oczywiście mężczyzna miał 100% rację. Dzięki temu powstała więź między tą dwójką. Hughes zaczął przychodzić na jej zawody i czasem mijali się w sklepie.

To może Cię zainteresować:  Przechadzając się brzegiem oceanu, trzech mężczyzn zauważyło coś białego we wzburzonej wodzie. Po chwili przerażeni zorientowali się na co patrzą.

Jednak mimo to, obecnie emerytowany strażak nigdy nie spodziewał się, że zostanie zaproszony na rozdanie świadectw dziewczyny,

– „Wysłała mi zaproszenie i pomyślałem, że muszę tam być. Bardzo dużo to dla mnie znaczyło. Byłem przeszczęśliwy” – mówi.

Kto by pomyślał, że 17 lat po wyciągnięciu dziecka z płonącego budynku, Mike Hughes będzie patrzył, jak to sano dziecko idzie po scenie, aby odebrać dyplom ukończenia liceum? Piękna historia.

Źródło: youtube.com

Masaż gorącymi kamieniami
Masaż gorącymi kamieniami
79,99 zł
140,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybrany 60-minutowy masaż całego ciała od 49,99 zł i więcej w Studio Figura - Bydgoszcz (do -53%) – tylko dla kobiet

Twoja reakcja?

Super
Super
10
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz