Home Kategorie Porady Moje ubrania po praniu nigdy nie były białe. Wtedy sąsiadka zdradziła mi tę świetną sztuczkę.

Moje ubrania po praniu nigdy nie były białe. Wtedy sąsiadka zdradziła mi tę świetną sztuczkę.

Usunięcie plam z białych ubrań bywa problematyczne. Niestety, od czasu do czasu wszyscy musimy zmierzyć się z tym wyzwaniem.

Może Ci się wydawać, że aby przywrócić swoim ubraniom dawną świeżość i blask, musisz wydać dużo pieniędzy na drogie proszki i odplamiacze. Te zaś też nie są idealne. Oprócz tego, że nie zawsze działają w taki sposób, jak byśmy tego chcieli, zawierają sporo chemikaliów, które są szkodliwe nie tylko dla ubrań, ale i Ciebie oraz środowiska.

Są jednak o wiele proste i bardziej efektywne sposoby, dzięki którym usuniesz uporczywe plamy. Oznacza to, że nie musisz spędzić przy pralce całego wolnego czasu. Żeby nie zdradzać za dużo, powiem jedynie, że poniższe sztuczki wykorzystują powszechnie dostępne produkty. Zapoznaj się więc z tym wpisem i przekonaj się, ze te trzy sposoby potrafią zdziałać cuda.

To może Cię zainteresować:  Wymieszaj wodę z sodą, zanurz stopy i... ciesz się rewelacyjnymi efektami!

#1. Soda oczyszczona

Ze względu na swoje właściwości, soda oczyszczona ma naprawdę sporo zastosowań. Jest na przykład w stanie sprawić, że Twoje ubrania będą bardziej białe i świeższe.

Wystarczy, że zmieszasz 250 ml sody oczyszczonej z 4 l wody. Następnie zanurz w takim roztworze swoje ubrania. Zostaw je na kilka minut. Kolejnym krokiem będzie upranie ciuchów w pralce. Po tym procesie Twoje ubrania powinny odzyskać swój blask.

#2. Aspiryna

Może brzmieć to dziwnie, ale białe ubrania należy prać przy użyciu aspiryny. Dlaczego? Otóż aspiryna to nic innego, jak kwas acetylosalicylowy, który z łatwością usuwa plamy z odzieży.

Musisz pokruszyć sześć aspiryn, a uzyskany w ten sposób proszek rozpuścić w misce wody. W roztworze namaczaj ubrania przez pół godziny. Ostatecznie wypierz wszystko, używając do tego celu proszku, z którego korzystasz na co dzień. Już wkrótce plamy będą tylko wspomnieniem, a Twoje ubrania będą bielsze niż kiedykolwiek.

To może Cię zainteresować:  Zobacz co stanie się z Twoim ciałem jeśli będziesz jadł 2 banany dziennie przez miesiąc.

#3. Ocet i cytryna

Ocet działa lepiej, niż większość środków dostępnych w sklepie. Usuwa on najgorsze zabrudzania, a jednocześnie neutralizuje nieprzyjemne zapachy. To jednak nie wszystko. Ocet sprawi także, że ubrania zachowają swój kolor na dłużej, a białe ciuchy uchroni przed szarzeniem.

Aby białe ubrania znowu były białe dodaj nieco octu i łyżkę soku z cytryny do prania. Twoja odzież będzie olśniewająco biała i będzie pięknie pachnieć.

Świeże i czyste białe ubrania to coś, czego chce każdy. Nie zapomnij podzielić się tymi sztuczkami ze swoimi znajomymi, aby oni również mogli odświeżyć swoją garderobę.

Kursy online: Instruktor terapii zajęciowej z MEN
Kursy online: Instruktor terapii zajęciowej z MEN
49,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online: Instruktor terapii zajęciowej z zaświadczeniem MEN za 49 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
48
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
6
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz