Home Kategorie Poruszające Chciał zapalić ostatniego papierosa nim odbierze sobie życie. Nagle usłyszał, że coś rusza się w krzakach.

Chciał zapalić ostatniego papierosa nim odbierze sobie życie. Nagle usłyszał, że coś rusza się w krzakach.

Josh Marino zakończył służbę w wojsku i w końcu wrócił do domu. Niestety, wojna bardzo źle wpłynęła na jego psychikę.

Przez większość życia był żołnierzem i cierpiał zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Każdego dnia czuł, jakby budził się w piekle. Miał problemy z koncentracją na najprostszych rzeczach, stał się lękliwy i bardzo drażliwy.

Pewnej nocy uznał, że ma już tego dość. Wyszedł na dwór, aby zapalić ostatniego papierosa.

Gdy siedział tak, głęboko przygnębiony i zdeterminowany do popełnienia samobójstwa, usłyszał, że coś rusza się w krzakach. Chwilę później jego oczom ukazał się bezpański kot.

– „On po prostu do mnie podszedł i zaczął ocierać się o moje nogi, żebym go pogłaskał. Wybuchłem wtedy płaczem… Może on wiedział, że jest coś z czym nie mogę sobie poradzić.”

Od tamtej chwili Josh zaczął karmić kota, co zwykle kończyło się długą jego drzemką na kolanach. Nazwał go Scout i gdy tylko go wołał, zwierzak od razu przybiegał.

Dzięki Scoutowi, Josh znowu poczuł, że życie ma sens.

– „Przestałem myśleć o wszystkich moich problemach i zacząłem myśleć o wszystkich jego problemach” – powiedział Josh.

Niestety pewnego dnia po powrocie z pracy, Josh zorientował się, że Scout zniknął. Ciągle go nie było i Josh zaczął zdawać sobie sprawę z tego, jak wielki wpływ miał na niego ten zwierzak. To było trudniejsze niż sądził. Zniknął jego anioł stróż.

Jakiś czas później mężczyzna wybrał się ze swoją dziewczyną do pobliskiego schroniska, aby adoptować kota. Przejrzeli wszystkie koty i ku zdziwieniu Josha, znaleźli Scouta!

– „Nagle czarna i biała łapa wystrzeliła zza krat i pacnęła mnie łapą po lewym ramieniu. Spojrzałem do środka, a tam znajdował się ten sam mały, czarno-biały kot. Otworzyłem więc klatkę, przytuliłem i trzymałem go mocno!”

Josh oczywiście zabrał Scouta do domu, aby już zawsze mogli być razem. Ta dwójka jest nierozłączna!

Kody rabatowe do RTV Euro AGD 
Kody rabatowe do RTV Euro AGD 
0,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kody rabatowe do RTV Euro AGD 

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz