Home Kategorie Ludzie Nikt nie był w stanie pomóc obłąkanej kobiecie. W końcu lekarz kazał jej narysować ten obrazek.

Nikt nie był w stanie pomóc obłąkanej kobiecie. W końcu lekarz kazał jej narysować ten obrazek.

Historia 24-letniej Susannah Cahalan ma potencjał na niezły horror. To wszystko jednak przytrafiło się jej naprawdę.

Życie kobiety przebiegało zgodnie z planem. Dostała wymarzoną pracę (od zawsze chciała być dziennikarką), była pełna życia, optymizmu i wręcz emanowała radością. W pewnym momencie jednak zaczęło się z nią dziać coś niedobrego.

Zaczęło się od apatii. Dziewczyna nie miała na nic ochoty i przestała nawet chodzić do pracy. Z każdym dniem było coraz gorzej. Susannah zaczęła mieć halucynacje i drgawki. W końcu wylądowała w szpitalu.

Wtedy też stała się bardzo agresywna. Próbowała uciekać ze szpitala, biła personel i atakowała rodzinę. Lekarze byli zmuszeni unieruchomić ją i przywiązać do łóżka. Zdiagnozowano u niej załamanie nerwowe. Gdy postanowiono przenieść ją do szpitala psychiatrycznego, na oddziale pojawił się specjalista, który jako jedyny poprawnie rozpoznał chorobę.

Doktor Souhel Najjar bliżej przyjrzał się pacjentce. Przeprowadził różne badania, ale nie wykazały one niczego, czego wcześniej nie zauważyliby lekarze ze szpitala. W końcu przeprowadził prosty test. Dał kobiecie kartkę papieru, długopis i poprosił ją, aby narysowała zegara.

Gdy Susannah to zrobiła, lekarz wiedział w czym rzecz. Narysowany przez nią zegar miał liczby tylko po prawej stronie, a to świadczyło o tym, że jej lewa półkula mózgu może być uszkodzona.

Wykonano kolejne badania i okazało się, że lekarz miał rację. Kobieta miała zaburzenie immunologiczne, które sprawiło, że układ odpornościowy zaatakował mózg. Bez diagnozy Najjara, Susannah niedługo wpadłaby w śpiączkę i już się nie obudziła. Dzięki szybkiej reakcji udało się rozpocząć leczenie, a jej stan poprawił się.

Kobieta spędziła kolejny miesiąc w szpitalu. Cieszyła się, że powód jej obłąkania został wyjaśniony. Później napisała książkę, pt. „Umysł w ogniu”. Na jej podstawie ma zostać nakręcony film. Z poniższego nagrania możecie dowiedzieć się nieco więcej o życiu Susannah:

Kurs online: Ziołolecznictwo
Kurs online: Ziołolecznictwo
49,00 zł
199,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Ziołolecznictwo za 49 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz