Home Kategorie Porady Twoje ciało na miesiąc przed zawałem wysyła ci ostrzeżenia. To powinien wiedzieć każdy.

Twoje ciało na miesiąc przed zawałem wysyła ci ostrzeżenia. To powinien wiedzieć każdy.

Zawał serca zdarza się milionom ludzi na całym świecie. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn śmierci.

Warto więc poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie i poznać znaki ostrzegawcze, których doświadcza połowa wszystkich pacjentów na miesiąc przed zawałem. Niekoniecznie zdają sobie z tego sprawę.

Nasz styl życia jest jednym z głównych czynników wpływający na ocenę ryzyka. Niezdrowe zachowania takie, jak palenie tytoniu, zła dieta i siedzący tryb życia zwiększają ryzyko zawału serca.

Oto jakie objawy mogą ostrzec nas długo przed atakiem:

#1. Duszność

Zwężone tętnice sprawiają, że przepływ krwi jest utrudniony, a to zwiększa ryzyko wystąpienia zawału serca. Na szczęście nasz organizm jest w stanie nas przed tym ostrzec poprzez odczuwanie nagłych duszności.

#2. Przeziębienia i grypa

Wiele osób, które doświadczają zawału serca, zgłasza się do lekarzy z objawami przeziębienia przed jego wystąpieniem. Organizm poświęca wszystkie zasoby na odpieranie ataku, a system odpornościowy jest osłabiony i bardziej podatny.

#3. Zmęczenie

Zawał serca może wystąpić, gdy przepływ krwi do serca zostaje przerwany lub zablokowany. Kiedy serce nie dostaje odpowiednio dużo krwi, nie pracuje tak, jak powinno. Organizm ma mniej energii, a to prowadzi do odczuwania zmęczenia.

#4. Ucisk w klatce piersiowej

Jednym z najczęstszych objawów jest silny nacisk na klatce piersiowej lub jej ucisk. Ból w klatce piersiowej może promieniować do innych części ciała. Można też odczuwać ucisk w gardle, szyi, żuchwie, plecach i brzuchu. Ból zwykle trwa przynajmniej 15 minut.

#5. Zimne poty / zawroty głowy / oszołomienie

Przez zmniejszenie dopływu krwi do mózgu. twoja głowa może doświadczyć ostrych objawów, takich jak zawroty głowy lub oszołomienie. Możesz odczuwać także nadmierne pocenie – Jeśli wystąpią takie objawy, należy udać się do lekarza.

Należy pamiętać, że objawy ataku serca mogą różnić się u poszczególnych osób, a szczególnie pomiędzy mężczyznami i kobietami. Jeśli jednak będziesz zwracać uwagę na te wymienione powyżej, możesz zapobiec wystąpieniu zawału.

Zabiegi wyszczuplające
Zabiegi wyszczuplające
89,00 zł
200,00 zł
90 dni
do końca oferty!
2 zabiegi usuwania tkanki tłuszczowej zimnym laserem 3D za 89 zł i więcej w Elite – Kosmetologia Estetyczna i Podologia

Twoja reakcja?

Super
Super
8
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz