Home Kategorie Życie 77-letnia kobieta chciała wypłacić pieniądze z bankomatu. Nagle zaatakowało ją 3 mężczyzn. Za chwilę okazuje się, że wybrali złą ofiarę do obrabowania.

77-letnia kobieta chciała wypłacić pieniądze z bankomatu. Nagle zaatakowało ją 3 mężczyzn. Za chwilę okazuje się, że wybrali złą ofiarę do obrabowania.

Osoby starsze często padają ofiarami oszustów. Bezwzględni ludzie udają wnuczka, policjanta albo pracowników administracji okłamują starszych ludzi i często zabierają im oszczędności życia.

Pomimo wielu apelów ze strony władz i policji, nadal nie brakuje osób, które nabierają się na coraz to sprytniejsze sztuczki oszustów.

Najczęściej ofiarami padają osoby samotne i schorowane, które mając potrzebę kontaktu z drugim człowiekiem są bardziej podatne na wszelkie manipulacje i w efekcie łatwiejszym celem.

Osoby starsze nie są celem jedynie dla oszustów, ale i złodziei. W końcu jakim problemem jest wyrwanie torebki słabej staruszce na ulicy?

Okazuje się jednak, że nie z każdym staruszkiem można zadzierać. Na pewno nie warto tego robić z 77-letnią Winifred Peel z Wielkiej Brytanii.

Pewnego dnia emerytka udała się do bankomatu, aby wypłacić gotówkę.

Kiedy włożyła kartę i wprowadziła PIN, zauważyła, że ktoś do niej podchodzi i zatrzymuje się za jej plecami. Nim się obejrzała dwóch mężczyzn popchnęło ją, przez co straciła równowagę, a wtedy pojawił się trzeci.

Trzeci z napastników podjął próbę wypłacenia z jej konta 200 funtów.

Mimo zamieszania i szoku, kobieta nie straciła głowy i szybko zareagowała na atak napastników.

Kiedy jeden z nich wypłacał pieniądze, staruszka zaczęła wprowadzać w życie szybko obmyślony plan. Kobieta złapała wypłacającego za kołnierz i z całych sił uderzyła jego głową o bankomat.

Mało tego, Winifred zrobiła to trzy razy, zanim grupka złodziei zrozumiała, że nie ma sensu z nią walczyć i szybko ulotniła się z miejsca zdarzenia.

Kiedy napastnicy oddalali się, kobieta szybko zadzwoniła na policję. Złodzieje zostali ujęci jeszcze tego samego dnia.

Policjanci zidentyfikowali napastników między innymi dlatego, że jeden z nich miał na głowie obrażenia powstałe, gdy staruszka uderzała jego głową o bankomat. Trójka napastników została zidentyfikowana jako Piper Dumitru, Florin Gebelscu oraz Felix Stoica. Wszyscy przyznali się do próby kradzieży i trafili za kratki.

– „W ogóle nie zastanowili się, w jaki sposób ta sytuacja na mnie wpłynie. To zdarzenie na zawsze zmieniło moje życie. Już nigdy nie będę czuła się bezpiecznie w takiej sytuacji” – mówi pani Peel.

Kobieta wychowała się z trójką braci i od najmłodszych lat musiała wykazywać się niemałą sprawnością, aby nadążyć za nimi przy różnych zabawach. Kiedy była młodsza nie stroniła też od różnych aktywności fizycznych. Swego czasu chodziła cztery razy w tygodniu na siłownię.

Wielkie brawa dla tej pani za odwagę i trzeźwy umysł. Mamy nadzieję, że niedoszli złodzieje na długo zapamiętają tę nauczkę.

Makijaż permanentny brwi
Makijaż permanentny brwi
149,99 zł
600,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Makijaż permanentny brwi za 149,99 zł w Strefie Fotodepilacji i Modelowania Sylwetki w Bydgoszczy (zamiast 600 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
57
Ha ha
Ha ha
9
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz