Home Kategorie Poruszające Ta mała dziewczynka po urodzeniu ważyła zaledwie 400 g. Nikt nie dawał jej szans. Właśnie skończyła roczek.

Ta mała dziewczynka po urodzeniu ważyła zaledwie 400 g. Nikt nie dawał jej szans. Właśnie skończyła roczek.

Ashley Zachmeyer przedwcześnie urodziła małą Adalee. Dziecko po urodzeniu ważyło tylko 411 g. Dziewczynka była bardzo mała, a lekarze poinformowali rodziców, że szanse na przeżycie są minimalne.

– „‚Musicie przygotować się psychicznie’, ‚Nie ma szansy na przeżycie. Spotkamy się za dwa tygodnie, aby zobaczyć, czy płód żyje’, ‚Jesteście młodzi, możecie znowu spróbować’. Wszystko to usłyszeliśmy od specjalistów podczas mojej ciąży. Docierało to do mnie, ale nie złamało mnie. Dlaczego? Bo patrzę na moją wojowniczkę, która spokojnie przy mnie śpi i pokonała wszelkie przeciwności” – opowiada matka dziewczynki.

Ciąża kobiety była niemałym zaskoczeniem, gdyż cierpi ona na zespół policystycznych jajników. Jej mąż również miał małe szanse na posiadanie dziecka. W 7 tygodniu lekarze myśleli, że to kolejna cysta.

Ciąża była ciężka, a lekarze stwierdzili, że jest zagrożona. Szanse na przeżycie dziewczynki wynosiły jedynie 20%, ale bicie serca córeczki motywowało Ashley do tego, aby iść dalej.

W 12 tygodniu ciąży nie mogła już wstawać z łóżka, a potem nie było lepiej, o czym informowała na swoim Facebooku:

„Trwało to do dwudziestego szóstego tygodnia, gdy powiedziano nam, że przepływ krwi przez pępowinę jest utrudniony i w ciągu następnych kilku godzin lekarze spodziewają się poronienia, musiałam podjąć decyzję – zdecyduję się na cesarskie cięcie, albo poczekam i spróbuję urodzić naturalnie, ale w obu przypadkach szanse były niewielkie.

Byłam hospitalizowana i zostałam przykuta do łóżka z ostrzeżeniem, że najgorsze może się zdarzyć w ciągu 72 godzin, co zmieniło się w tydzień, potem dwa i trzy… W tym czasie wielokrotnie byłam bliska operacji […].”

Po blisko 4 tygodniach w szpitalu dziecko przestało się ruszać. Przyszedł więc czas na poród.

– „22 czerwca 2017, 29 tygodni i 5 dni od zajścia w ciążę, nasze dziecko się urodziło. Ważyła jeszcze mniej, niż lekarze przewidywali. Zespół medyczny podzielał moje pragnienie uratowania jej, chociaż była wielkości coca-coli i przez skórę było widać jej kości i organy.”

Przyszły długie dni intensywnej terapii dla dziecka, które usłane były najróżniejszymi przeszkodami.

– „Byliśmy przygotowani na to, że lekarze powiedzą nam, że córka doznała nieodwracalnych szkód, albo musi być natychmiast operowana, ale jakimś cudem nic takiego się nie stało, a lekarze powiedzieli, że nigdy nie widzieli takiego wcześniaka bez poważnych problemów.”

Po 3 tygodniach spędzonych w inkubatorze rodzice mogli po raz pierwszy wziąć swoją córkę na rękę. Adalee łącznie w szpitalu spędziła ponad 100 dni i wyszła z niego ważąc 2 kg.

22 czerwca mała Adalee obchodziła swoje pierwsze urodziny. Urodziny, które wszyscy uznali za niemożliwe. Życzymy jej długiego, szczęśliwego życia.

Catering dla nawet 15 osób
Catering dla nawet 15 osób
129,99 zł
258,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Catering dla 6 osób za 129,99 zł i więcej opcji z firmą gastronomiczną PAŁACOWA DOLINA Monika Piasecka w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
183
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
15
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz