Home Kategorie Porady Ten domowy napój pozwoli pozbyć się uciążliwego bólu pleców i rwy kulszowej. Działa lepiej niż niejeden lek.

Ten domowy napój pozwoli pozbyć się uciążliwego bólu pleców i rwy kulszowej. Działa lepiej niż niejeden lek.

Przewlekły ból pleców to pierwsza przyczyna niepełnosprawności wśród dorosłych na całym świecie. 1 na 10 osób doświadcza jakiejś formy wyniszczającego bólu.

Ci którzy regularnie cierpią z powodu bólu pleców, regularnie biorą lekarstwa i zaleca się im również ćwiczenia rozciągające. Leczenie takie jednak rzadko działa długoterminowo.

Dr Stuart McGill, profesor biomechaniki kręgosłupa na University of Waterloo mówił:

– “Tak wiele metod leczenia okazuje się być nieskutecznymi. Z reguły są one stosowane w sposób bezkrytyczny, uniwersalny, rzadko ukierunkowany na podstawowy problem.”

Ci którzy zmagają się z rwą kulszową, mają jeszcze mniej dostępnych środków terapeutycznych. Rwa kulszowa to stan, który pojawia się, gdy przepuklina dysku, ostrogi kostne lub zwężenie kanału kręgowego powodują nacisk na nerw. Taki ból jest nie do zniesienia, nie wspominając już o drętwieniu kończyn.

Wiele osób uważa, że picie jednej szklanki specjalnego wywaru na bazie mleka przyczynia się do zmniejszenia dolegliwości bólowych i daje ukojenie. Ten napój to…mleko czosnkowe! Przyznajemy, że brzmi to nieco obrzydliwie, ale czy kiedykolwiek brałeś pod uwagę, że korzyści płynące z picia mleka z dodatkiem silnego w swoim działaniu czosnku może Ci pomóc?

Jedzenie czosnku może sprawić, że Twój oddech będzie nieprzyjemny, ale jest dla Ciebie zdecydowanie dobry. Może poprawić pracę układu krążenia, wzmocnić układ odpornościowy, zapobiegać występowaniu nowotworów, leczyć infekcje i zmniejszać stany zapalne. Mleko jest wypełnione substancjami odżywczymi, takimi jak wapń, białko i witamina B12. Inną wielką zaletą jest fakt, że napój ten nie posiada żadnych skutków ubocznych. Pamiętaj, aby pić tylko jedną filiżankę dziennie, gdyż czosnek może rozrzedzić krew.

Składniki

  • 4 zmiażdżone ząbki czosnku
  • 250 ml mleka
  • miód

Instrukcje

Rozdrobniony czosnek włóż do mleka w garnku i powoli gotuj. Upewnij się, że ogień nie jest za duży, aby nie przypalić mleka. Często mieszaj. Kiedy mieszanka zacznie wrzeć, zdejmij ją z ognia i pozwól ostygnąć. Dodaj miód, aby osłodzić napój, a następnie przelej do filiżanki.

Polmed: Pakiety badań laboratoryjnych dla grup wiekowych
Polmed: Pakiety badań laboratoryjnych dla grup wiekowych
69,99 zł
89 dni
do końca oferty!
Pakiety badań laboratoryjnych dla grup wiekowych od 69,99 zł - ponad 200 lokalizacji z Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz