Home Kategorie Poruszające Matka przyjrzała się swojemu synowi. Nagle zrozumiała, że jest chory przez swoich “kolegów”.

Matka przyjrzała się swojemu synowi. Nagle zrozumiała, że jest chory przez swoich “kolegów”.

Liam od zawsze uwielbiał piłkę nożną, spotkania z przyjaciółmi, jazdę na rowerze i wszystkie inne rzeczy, które lubią robić 17-latkowie.

Jednak pewnego dnia chłopak dał swój telefon mamie, mówiąc, że już go nie potrzebuje. Kobieta była zdziwiona, ale obwiniła o takie zachowanie hormony. Jednak z czasem jej syn zaczął tracić zainteresowanie wszystkimi rzeczami, nawet jedzeniem i stał się cieniem samego siebie.

W końcu zrozumiała, że coś jest nie tak i wręcz błagała Liama, aby jej powiedział o co chodzi.

Liam zawsze nosił ze sobą piłkę i bardzo cieszył się, że wzięto go do szkolnej drużyny.

Matce łamało się serce, gdy widziała, jak jej dziecko traci zainteresowanie wszystkim po kolei. Chciała dotrzeć do przyczyny. Usiadła ze swoim synem i chciała, aby wszystko jej powiedział.

Okazało się, że od około roku Liam był prześladowany przez „kolegów”, którzy twierdzili, że „jest do bani”. Nastolatek musiał znosić przezwiska, okropne odzywki, przepychanki, kopnięcia, a kiedyś usłyszał nawet, że powinien się zabić.

To doprowadziło Liama do zaburzeń odżywiania. Matka i syn płakali nad tą sytuacją. Chcieli też poinformować szkołę o tym problemie, ale nikt nic nie zrobił.

Nawet gdy Liam wrócił do domu z posiniaczoną twarzą, szkoła nadal nie zajęła się sprawą. Kobieta czuła się bezsilna.

Liam trafił do szpitala, gdzie zaczęto karmić go przez rurkę, gdyż jego problem z jedzeniem stał się na tyle poważny. Nadal nikt nie robił nic, aby pomóc rodzinie.

Silna i dzielna matka postanowiła więc wziąć sprawy w swoje ręce. Opisała historię w mediach społecznościowych. Odzew był ogromny. Ludzie z całego świata udostępniali i komentowali post, dzieląc się podobnymi doświadczeniami.

Używając hashtagu #WeStandWithLiam, tysiące ludzi okazywało wsparcie dla Liama.

Liam przeszedł intensywną terapię depresji i zaburzeń odżywiania. Leczenie było wyczerpujące, ale po 10 długich tygodniach Liam w końcu mógł wrócić do domu.

Ten dzielny chłopak zrobił też coś niesamowitego. Wrócił do szkoły i znów dołączył do drużyny, aby dokończyć sezon.

Deirdre i cała rodzina są bardzo dumni z Liama, który miał w sobie na tyle odwagi, aby przyznać się do problemu i pokonać go, a ostatecznie wrócić do szkoły i stanąć znowu twarzą w twarz z oprawcami.

Niestety Liam to nie jedyny przypadek. Na całym świecie wiele dzieci jest gnębiona w szkole. Wiele z nich nie mówi o swoich problemach i nie otrzymuje odpowiedniego wsparcia. Powinniśmy dążyć do surowego karania ich oprawców.

Spacer z alpakami
Spacer z alpakami
29,99 zł
40,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Alpakoterapia: spacer z alpakami dla 2 osób od 24,99 zł i więcej opcji w Ośrodku Ikarion (do -38%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz