Home Kategorie Życie Rosja szykuje się do wojny? Dużo wskazuje, że tak.

Rosja szykuje się do wojny? Dużo wskazuje, że tak.

Rosja przygotowuje się do wojny czy chce tylko wystraszyć swoich potencjalnych przeciwników? Na Krymie wciąż prowadzone są szkolenia załóg przeciwokrętowych systemów rakietowych.

Rosyjska Flota Czarnomorska poinformowała o tym wczoraj. W oświadczeniu prasowym służb floty napisano:

– „Na krymskich poligonach przygotowania bojowego obsługa przeciwokrętowych systemów rakietowych obrony wybrzeża Bastion i Bał Floty Czarnomorskiej prowadzi planowe ćwiczenia we współdziałaniu z mobilnymi zespołami systemów rozpoznania sytuacji na morzu i w powietrzu.”

Oprócz tych informacji możemy dowiedzieć się też, że ćwiczone są zadania związane z identyfikacją celów nawodnych, z rozlokowaniem baterii rakietowych oraz przygotowaniem ich do ostrzału.

To może Cię zainteresować:  Zauważył płaczącą 15-latkę z dzieckiem na ulicy. Błagała na pomoc. Nikt nie reagował.

W zeszłym tygodniu rosyjskie media opublikowały nagrania przejazdu systemów Bał. Razem z nimi pojawiła się informacja, że rakiety przewożono do Kerczu na zaanektowanym w 2014 Krymie. To nie wszystko. Rosja na półwyspie rozmieściła też dodatkowy dywizjon systemów S-4000. Teraz po incydencie w Cieśninie Kerczeńskiej dochodzą do nas informacje o kolejnych rozlokowanych w tym rejonie rodzajach zbrojenia.

25 listopada Rosja ostrzelała w cieśninie kerczeńskiej, a później przejęła trzy ukraińskie okręty wojenne. Znajdowała się na nich 24-osobowa załoga, która oskarżona została o przekroczenie granicy państwowej.

Generał Mirosław Różański, dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, uważa, że Rosja przygotowuje się do wojny. Nie ma on co do tego żadnych wątpliwości. W rozmowie z tygodnikiem „Polityka” powiedział:

To może Cię zainteresować:  Jackowski twierdzi, że od III Wojny Światowej nie dzieli nas zbyt wiele. Ma wybuchnąć w 2018 roku.

– „Przez ostatnie 20 lat nawet nam, wojskowym, wydawało się, że Europa czas wojen ma już za sobą. Ale Rosja wpisuje się w pewien trend. Obawiam się, że świat, jaki znamy, się kończy. Jesteśmy w przededniu jakiegoś przełomu cywilizacyjnego, a te najczęściej zwiastowała wojna.”

eobuwie: 20% zniżki
eobuwie: 20% zniżki
0,00 zł
30 dni
do końca oferty!
-20% na zakupy od 500 zł na eobuwie.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz