Home Kategorie News Złe wieści dla palaczy. Od maja 2019 papierosy mogą zniknąć ze sklepów.
1.93K

Złe wieści dla palaczy. Od maja 2019 papierosy mogą zniknąć ze sklepów.

Papierosy są dostępne praktycznie w każdym kiosku, sklepie i markecie. Wyobrażacie sobie jak wyglądałoby życie palacza, gdyby nagle ich zabrakło?

Taki scenariusz jest możliwy i to już za kilka miesięcy, a wszystko przez zmiany w prawie. Polska Izba Handlu domaga się od premiera przyspieszenie prac nad wdrożeniem do polskiego prawa systemu śledzenia ruchu i pochodzenia wyrobów tytoniowych.

Według założeń Unii Europejskiej wspomniany system ma być wdrożony do 20 maja 2019. Maciej Ptaszyński, dyrektor Polskiej Izby Handlu, jasno mówi o całej sytuacji:

– „Znaczące opóźnienia w procedowaniu nowelizacji ustawy tytoniowej powodują, że dostosowanie w wyznaczonym przez UE terminie do nowych regulacji będzie znacząco utrudnione. Dla wszystkich uczestników rynku biorących udział w obrocie wyrobami tytoniowymi wdrożenie systemu Track & Trace oznacza całkowitą modyfikację dotychczasowej działalności operacyjnej, zbudowanie nowych systemów informatycznych, zaopatrzenie się w niezbędny sprzęt oraz przeszkolenie pracowników.

To może Cię zainteresować:  500 plus na pierwsze dziecko. Jeśli się pospieszysz, pieniądze otrzymasz jeszcze w wakacje.

Nowe regulacje wymagają też formalnego zarejestrowania ponad 100 tys. punktów sprzedaży detalicznej. To nie tylko ogromne wyzwanie techniczne, ale również komunikacyjne, wymagające gotowych przepisów prawnych. Bez nich istnieje realne ryzyko, że po 20 maja 2019 r. sprzedaż wyrobów tytoniowych w punktach detalicznych będzie niemożliwa.”

Sprzedawcy są przerażeni, bo wiedzą, że wyroby tytoniowe odpowiedzialne są za ogromną część ich przychodów. To, co może zacząć się po 20 maja może również doprowadzić do rozwinięcia się szarej strefy.

Twoja reakcja?

Super
Super
40
Ha ha
Ha ha
44
Wow
Wow
18
Smutny
Smutny
12
Zły
Zły
39

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz