Home Kategorie Jedzenie Sprawdź te 19 produktów, które pomogą Ci oczyścić tętnice, a dodatkowo ochronią przed zawałem?

Sprawdź te 19 produktów, które pomogą Ci oczyścić tętnice, a dodatkowo ochronią przed zawałem?

Choroby układu krążenia są jedną z głównych przyczyn zgonów na świecie.

Odpowiedzialna jest za to miażdżyca. Zatkane naczynia, które zaburzają prawidłowy przepływ krwi i zwiększają ryzyko udaru oraz zawału serca. Innymi czynnikami wpływającymi na zwiększenie zachorowalności jest stres, brak ruchu oraz niezdrowa dieta.

Niewielkie zmiany w codziennej diecie mogą nie tylko pozytywnie wpłynąć na zdrowie, ale też znacznie zminimalizować ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. Więc od dziś w Twojej diecie nie powinno zabraknąć poniższych produktów.

#1. Łosoś

Salmon

Łosoś jest świetny dla serca przez swoją zawartość zdrowych kwasów tłuszczowych. Te przyczyniają się do obniżenia cholesterolu, triglicerydów i łagodzą delikatne stany zapalne. Podobnie jest w przypadku tuńczyka, makreli oraz śledzi.

#2. Sok pomarańczowy

orange juice

Szklanka czystego soku pomarańczowego zawiera mnóstwo antyoksydantów, które wspierają naczynia krwionośne. Pyszny sok również obniża ciśnienie krwi. Wystarczą dwie szklanki dziennie, aby zaspokoić zapotrzebowanie na witaminę C i odczuć dobroczynne właściwości.

#3. Kawa

coffee steam 2

Badania wskazują, że picie kawy może obniżyć ryzyko zawału serca nawet o 20%. Najlepsze efekty odczujemy pijąc dwie filiżanki dziennie. Należy pamiętać, że mówimy tutaj o świeżo parzonej kawie. Jednak nadmierne jej spożywanie może negatywnie wpłynąć na żołądek. Kawa dodatkowo wypłukuje witaminy z organizmu.

To może Cię zainteresować:  Oto, co dzieje się z Twoimi nerkami, płucami i resztą ciała, gdy regularnie pijesz dietetyczne napoje gazowane

#4. Orzechy

Nuts

Orzechy są zdrowe i to wiadomo już od dawna. Wysoka zawartość kwasów tłuszczowych omega-3 i tłuszczów jednonienasyconych sprawia, że poziom cholesterolu znacznie się obniża. Poprawiają również pamięć i koncentrację, a także pozytywnie wpływają na stawy. Są pyszne, a garść orzechów dziennie w zupełności wystarczy.

To może Cię zainteresować:  Nie kupuj więcej borówek! Użyj tej prostej metody i zapewnij sobie stałe dostawy pysznych owoców!

#5. Kaki

Kaki

Ten mało popularny owoc wciąż zdobywa coraz większe grono zwolenników. I bardzo dobrze, bo jest bogaty w błonnik i sterole, które pomagają obniżyć poziom cholesterolu. Nadaje się idealnie na dżem lub jako składnik sałatki.

#6. Kurkuma

Biblische Gewürze

Kurkuma zawiera kurkuminę, która posiada wiele pozytywnych właściwości. Przyprawa ta pomaga zmniejszyć odkładanie tłuszczu oraz stan zapalny w tkance. Kurkuma jest świetnym dodatkiem do posiłków. Można również zaparzyć herbatę z tą przyprawą.

Auto-Spa dla autka
Auto-Spa dla autka
89,99 zł
180,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Profesjonalne i kompleksowe mycie z zewnątrz oraz czyszczenie wewnątrz w pakiecie od 89,99 zł w Auto-Flash (do -50%)

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz