Home Kategorie News Nadciąga mocne załamanie pogody. „Warunki mogą powodować zagrożenie życia”.
3.71K

Nadciąga mocne załamanie pogody. „Warunki mogą powodować zagrożenie życia”.

Wiele wskazuje na to, że czeka nas załamanie pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w niedzielę wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu.

Mają one wystąpić na Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie oraz Warmii i Mazurach. Nie zmienia to faktu, że opady śniegu i deszczu mogą pojawić się w całej Polsce. Będzie więc bardzo zimno i ślisko. IMGW apeluje do kierowców, aby byli czujni i ostrożni.

W najbliższych dniach ulice będą bardzo śliskie. Kierowcy każdorazowo powinni mieć przy sobie telefony komórkowe, aby w razie wypadku mogli wezwać pomoc. Należy też uważać na miejsce, gdzie parkujemy. Pod ciężarem śniegu gałęzie mogą pękać i zrywać przewody energetyczne. To może powodować przerwy w dostawach prądu, na które powinniśmy się przygotować.

Nowe baterie, naładowane power banki i zapas wody (elektryczne pompy przestaną działać) – na te rzeczy należy zwrócić uwagę.

– „Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia”– taka jest definicja ostrzeżenia pierwszego stopnia.

W związku z nadchodzącym załamaniem pogody Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina wszystkim jakich zasad należy przestrzegać, aby uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Kurs online: pierwszej pomocy z MEN
Kurs online: pierwszej pomocy z MEN
9,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego za 9 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
10
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz