Home Kategorie Poruszające 23-letnia kobieta urodziła w domu bliźnięta. Jedno z nich dobiła, bo według niej nie płakało…

23-letnia kobieta urodziła w domu bliźnięta. Jedno z nich dobiła, bo według niej nie płakało…

Kobieta została skazana na rok pozbawienia wolności po tym, jak z zimną krwią zabiła swoje dzieci.

Pochodząca z Serbii Jelica zaszła w ciążę. Jej chłopak zaczął naciskać na nią, aby poddała się aborcji. 23-latka nie chciała się jednak na to zgodzić i w efekcie para rozstała się. Młoda kobieta zamieszkała z matką i siostrą.

W grudniu 2015 roku urodziła dwóch chłopców. Poród zaczął się aż 2 miesiące za wcześnie. Kobieta spanikowała. Kiedy pojawiły się skurcze weszła do wypełnionej wodą wanny i zaczęła szukać porad w internecie.

Jak tłumaczyła w trakcie śledztwa:

– „Nie wiedziałam, jak rodzi się dziecko. Napełniłam wannę, kiedy to się zaczęło. Nie pamiętam dzisiaj, jak to zrobiłam. Pamiętam tylko, że leżałam w wannie i sprawdzałam w Internecie, co robić.”

W ten sposób na świecie pojawił się pierwszy syn. W sądzie Jelica przyznała, że przestraszyła się, bo niemowlę nie krzyczało. Dlatego też włożyła je pod ubranie, wzięła klucz do piwnicy od swojej matki (która w tym zasie była w domu, ale nic nie słyszała) i poszła na dół.

Tam uderzyła dzieckiem o ścianę i rzuciła je na ziemię. W ten sposób spowodowała wiele złamań czaszki i rozległe uszkodzenie mózgu.

Po wszystkim kobieta owinęła dziecko w starą koszulę i ukryła w wielkim różowym misiu. 23-latka nie jest w stanie stwierdzić co miała wtedy w głowie. Po prostu to zdobiła.

Drugiego syna urodziła ponad 30 godzin później. Według niej dziecko było martwe. Owinęła je w ręcznik i ukryła w koszu na pranie.

Przez utratę znacznej ilości krwi 23-latka straciła przytomność. Matka wezwała pogotowie. W szpitalu cała prawda wyszła na jaw. Lekarze przy badaniu od razu zauważyli, że Jelica niedawno urodziła. Dzieci jednak nigdzie nie było.

Zawiadomiono policję, która wszczęła dochodzenie. Kiedy kobieta doszła już do siebie, stanęła przed sądem.

Prokurator żądał dla niej wyroku 8 lat pozbawienia wolności. Mówił, że oskarżona ma „dwie twarze”.

– „Wydaje się być naiwna, ale w rzeczywistości jest okrutna i wyrachowana.”

Biegli stwierdzili, że gdyby kobieta pojechała do szpitala po pierwszym porodzie, drugie dziecko mogłoby przeżyć. Sąd uznał ją winną umyślnego zabójstwa jednego z bliźniąt i doprowadzenia do śmierci drugiego przez zaniedbanie.

Dostała 12 miesięcy więzienia i 22 miesiące zawieszenia.

Bardzo łagodny wyrok za taką zbrodnię sąd argumentował „sytuacją nadzwyczajną”. Wzięto też pod uwagę opinię biegłego psychiatry, który uznał, że młoda kobieta cierpiała na „zaburzenia adaptacyjne z przedłużającą się reakcją depresyjną”.

Masaż leczniczy z konsultacją
Masaż leczniczy z konsultacją
39,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż leczniczy z konsultacją od 39,99 zł w Gabinecie Masażu Ogrodowa 19

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
32
Zły
Zły
130

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz