Home Kategorie Ludzie Skandaliczny apel Rydzyka. Jeśli nie będziesz namawiać do oddania 1% podatku, popełnisz grzech.

Skandaliczny apel Rydzyka. Jeśli nie będziesz namawiać do oddania 1% podatku, popełnisz grzech.

Skandaliczny apel Rydzyka. Jeśli nie będziesz namawiać do oddania 1% podatku, popełnisz grzech.

Tadeusz Rydzyk namawia wiernych do przekazywania 1% podatku należącej do niego fundacji. Ostrzega również przed „grzechem zaniechania” tych, którzy nie będą chcieli namawiać innych.

– „Pomóżcie nam kształtować jeszcze lepiej – religijnie i patriotycznie – Wasze dzieci i młodzież.”

Taki apel pojawił się właśnie na stronie Radia Maryja. Dokładnie chodzi o przekazanie 1% podatku na prowadzoną przez ojca fundację. Organizacja ta w ramach działań rozdaje dzieciom książki na temat seksu z… wysoce nieaktualną datą powstania.

– „Należy wykorzystać każde, najmniejsze dobro i tak powstanie ogromne dobro, jeżeli będziemy działać razem” – taki komunikat pojawił się na stronie Radia Maryja, podpisany przez ojca Tadeusza Rydzyka.

Rydzyk w ten sposób namawia do przekazywania 1% podatku na Fundację Nasza Przyszłość. Zakonnik jest jednym z jej założycieli. Tadeusz Rydzyk namawia też do informowania o możliwości przekazywania 1% podatku innych.

– „Powiedz też innym. Wstań z tego fotela, pójdź do ludzi, powiedz znajomym, powiedz rodzinie. Wykorzystaj telefon i porozmawiaj. Zrób to. Nie popełniajmy grzechu zaniedbania” – czytamy w komunikacie.

Rydzyk mówi też, że wpłacanie fundacji może pomóc w uzyskaniu życia wiecznego.

– „To dobro zaniesiemy w wieczność. Gdy staniemy przed Panem Jezusem powiemy: Patrz, Panie, nie mam pustych rąk. Uczyniłem tyle dobra. Teraz jest szansa na uczynienie dobra” – informuje zakonnik.

Zgodnie ze statutem, fundacja ma możliwość finansowego i rzeczowego wsparcia Wyższej Szkoły Kultury Medialnej i Społecznej, czyli innego biznesu prowadzonego przez Rydzyka.

Na co zostaną przekazane pieniądze uzyskane z 1%? W zeszłym roku fundacja realizowała w partnerstwie z uczelnią warsztaty dziennikarskie dla szkół w kilku miastach. Oprócz tego zajmowała się m.in. pomocą dla dzieci, które dostały książki – tak czytamy w rozliczeniu wydatków fundacji z zeszłego roku.

Tadeusz Rydzyk rozwija kolejne biznesy. Niedawno nawiązał współpracę z funduszem CVC Capital Partners, który najbardziej znany jest jako właściciel Żabki. Razem zorganizowali w Toruniu konferencję z udziałem Antoniego Macierewicza i jego współpracowników.

Uczelnia, media, ciepłownia geotermalna – oto podstawy imperium Tadeusza Rydzyka. Budowa ciepłowni ruszyła niedawno, mimo iż na jej rozpoczęcie od momentu pierwszych odwiertów czekano 10 lat.

Ostatnio nazwisko Rydzyka pojawiło się także na “taśmach Kaczyńskiego”., Zdaniem austriackiego biznesmena jest on zaangażowany w budowę wieżowca na działce za hotelem Marriott, należącej do warszawskiej kurii. Budowa była krytykowana przez część mediów i ruchy miejskie. Do tej pory nie było wiadomo, że w przedsięwzięcie zaangażowany jest Tadeusz Rydzyk.

Zabiegi na stacjach treningowych
Zabiegi na stacjach treningowych
79,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Zabiegi na stacjach strefy fitness: 5 treningów za 79,99 zł i więcej w Body Evolution w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
72
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
154
Zły
Zły
301

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz