Home Kategorie Życie W Nowym Jorku zalegalizowano aborcję nawet w 9 miesiącu ciąży. Podzieliło to kobiety.

W Nowym Jorku zalegalizowano aborcję nawet w 9 miesiącu ciąży. Podzieliło to kobiety.

O tym, jak prawo aborcyjne wygląda w Polsce wie prawie każdy z nas. Czy zdajemy sobie jednak sprawę z tego, jak wygląda to w USA?

W Nowym Jorku wprowadzono bardzo liberalną ustawę, według której ciążę będzie można usunąć nawet do 9 miesiąca, jeśli będzie istniało zagrożenie życia matki lub jeśli dziecko nie będzie w stanie samodzielnie funkcjonować.

Bez żadnych konsekwencji ciążę będzie można przerwać do 24 tygodnia.

Do tego momentu aborcja w Nowym Jorku była przestępstwem, za które można było iść do więzienia nawet na siedem lat.

Jak brzmią nowe przepisy?

„Każdy człowiek ma fundamentalne prawo, by wybrać lub odmówić antykoncepcji lub sterylizacji. Każdy, kto zajdzie w ciążę, ma fundamentalne prawo do decyzji o donoszeniu ciąży do końca, urodzeniu dziecka lub dokonaniu aborcji”.

W związku z podjęciem takiej decyzji gubernator stanu nakazał, aby One World Trade Center i Most Kościuszki zostały podświetlone na różowo. Czy jest powód do świętowania? Według wielu osób nie ma, a wśród nich są też i Polacy, którzy są oburzeni tą decyzją.

To może Cię zainteresować:  Martwy noworodek w toalecie w Kędzierzynie-Koźlu. Wstrząsające zeznania 23-letniej matki.

– „Przecież dziecko w szóstym miesiącu ciąży waży pół kilograma i jest ukształtowane… Do tego, wydaje mi się, że wówczas to nie jest jeszcze poronienie, a już poród. Czy nie było przypadków na świecie, że dzieci rodziły się, ważąc niecały kilogram? W którą stronę zmierza ten świat, jak będziemy decydować się na coś takiego?!”

Aborcji będzie mógł dokonać licencjonowany praktyk służby zdrowia – niekoniecznie lekarz, jeśli uzna to za wskazane.

W obronie życia stają ludzie, którym nie mieści się to w głowie. Jest też druga strona barykady, gdzie stoją ludzie broniący wolności i samodzielnego podejmowania decyzji.

– „Mam dwójkę dzieci w wieku szkolnym i nie wyobrażam sobie, że mogłoby mnie nagle zabraknąć, ponieważ kolejna ciąża zagraża mojemu życiu. Zdecydowałabym się na aborcję i nikt nie miałby nic do gadania i żałuję, że takiego prawa nie ma w naszym kraju. Powinni wprowadzić to też u nas.”

Inna mama jest oburzona tym, że dopiero teraz ludzie zaczynają rozmieć jak ważne jest podejmowanie takich decyzji samodzielnie.

To może Cię zainteresować:  19-latek staje w obronie swojego dziecka. Matka usunęła je w 6 tygodniu ciąży.

– „Chcę mieć dzieci i niedługo będę się o to starać z mężem i pragnę tylko tego, aby moje dziecko było zdrowe, bo nie wyobrażam sobie życia z chorym dzieckiem. Jakie radości może mieć dziecko, które jest niepełnosprawne umysłowo i fizycznie? Po co ma cierpieć, jeśli można ukrócić tę jego gehennę?”

Temat aborcji nie jest czarno-biały. Jest to bardzo poważna kwestia, do której ciężko odnieść się w krótkim komentarzu w internecie.

Jazda samochodem wyścigowym
Jazda samochodem wyścigowym
89,00 zł
99,00 zł
33 dni
do końca oferty!
Jazda luksusowym samochodem po wybranym torze wyścigowym od 89 zł z firmą Autoprezent.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
25
Zły
Zły
20

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz