Home Kategorie Porady Jak wykorzystać sodę oczyszczoną, aby wyglądać pięknie i młodo.
2.88K

Jak wykorzystać sodę oczyszczoną, aby wyglądać pięknie i młodo.

Jak wykorzystać sodę oczyszczoną, aby wyglądać pięknie i młodo.

Jednym z najlepszych i najczęściej używanych składników w kuchni jest zdecydowanie soda oczyszczona. Przydaje się nawet w leczeniu chorób skóry.

Warto wiedzieć, że soda oczyszczona usuwa martwe komórki skóry, nie powodując podrażnień, a dodatkowo sprawia, że skóra staje się piękniejsza i młodsza. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na wykorzystanie sody oczyszczonej w leczeniu problemów skórnych.

Soda i woda

W tym przypadku musisz umieścić nieco sody w misce, następnie dodaj trochę letniej wody. Wymieszaj te dwa składniki, aż do powstania pasty, a następnie nałóż ją na twarzy, wykonując delikatne okrężne ruchy.

Poczekaj około 10 minut i przemyj twarz ciepłą wodą. Ta maseczka pozbędzie się martwych komórek skóry, oleju i brudu ze skóry, a także odblokuje pory.

Soda i cytryna

Ten sposób pomoże wyleczyć różnego rodzaju problemy skórne, zredukować plamy starcze i oczyścić skórę.

Wszystko co musisz zrobić to wymieszać 2 łyżki sody i 2 łyżki brązowego cukru, następną rzeczą, którą musisz zrobić to wypełnić ¼ szklanki sokiem z cytryny.

Dodaj go to prędzej przygotowanej mikstury i dokładnie wymieszaj. Zastosuj tę mieszaninę na lekko wilgotną skórę i pozostaw przez około 10 minut, potem trzeba zmyć mieszankę przy użyciu ciepłej wody.

Soda i olej kokosowy

Jak pewnie wiesz olej kokosowy silnie nawilża skórę, stąd też kombinacja oleju kokosowego i sody pomoże złuszczyć i zmiękczyć skórę. Mieszanka ta jest szczególnie skuteczna w leczeniu stanów zapalnych i suchej skóry.

Aby przygotować mikstu, po prostu zmieszaj równe ilości oleju kokosowego i sody oczyszczonej. Mieszankę nakładaj na skórę i pozostaw na kilka minut. Później umyj twarz letnią wodą.

Kurs online: sprzedaż i obsługa klienta z MEN
Kurs online: sprzedaż i obsługa klienta z MEN
69,00 zł
249,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online Specjalista ds. sprzedaży i obsługi klienta z zaświadczeniem MEN za 69 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
57
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
10
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz