Home Kategorie Zdrowie Lekarze są wstrząśnięci: olej kokosowy zabija 93% komórek raka okrężnicy.
1.20K

Lekarze są wstrząśnięci: olej kokosowy zabija 93% komórek raka okrężnicy.

Najnowsze badania wykazały, że rak jelita grubego stał się jednym z najpowszechniejszych typów nowotworu na świecie.

Ta straszna choroba co roku zabija coraz więcej ludzi, a medycyna nie jest obecnie w stanie sobie z nią poradzić.

Pewna grupa badaczy odkryła jednak coś niesamowitego, co mocno ich zszokowało. Odkryli, że olej kokosowy jest w stanie zabić nawet 93% komórek raka jelita grubego w ciągu zaledwie 2 dni.

Naukowcy z Adelaide University of Australia odkryli, że kwas laurynowy stanowiący 50% oleju kokosowego ma zdolność niszczenia aż 93% komórek raka okrężnicy w ciągu zaledwie 48 godzin.

Przeprowadzono eksperymenty in vitro oraz in vivo u szczurów. Oba eksperymenty dały takie same wyniki.

Badanie wykazało, że kwas laurowy jest w stanie niszczyć komórki nowotworowe, powodując jednocześnie stres oksydacyjny. To zmniejsza poziom glutationu, od którego komórki nowotworowe są zależne.

Prawdziwym problemem jest to, że tego typu badania są niezwykle kosztowne i mało atrakcyjne dla sponsorów, ponieważ naturalnych metod leczenia nie można opatentować.

Po prostu nie interesują się nimi firmy farmaceutyczne, które finansują takie badania, mimo że ich celem jest dobre samopoczucie całej populacji.

Kwas laurynowy, który znajduje się również w mleku matki jest kwasem tłuszczowym, który wzmacnia system odpornościowy i ma silne właściwości antybakteryjne.

Jak wykazano w badaniach klinicznych American Nutrition Association, tłuszcze w oleju kokosowym „mogą być użyteczne w leczeniu i zapobieganiu stanom takim jak cukrzyca, osteoporoza, choroby wirusowe (mononukleoza, wirusowe zapalenie wątroby typu C, opryszczka itp.), choroby dróg żółciowych, Choroba Chronica i rak”.

Wykazano również, że olej kokosowy zmniejsza skutki uboczne chemioterapii i poprawia ogólny stan zdrowia pacjentów cierpiących na nowotwory.

W latach 60. XX w. producenci margaryn i olejów uwodornionych szukali sposobu, aby przekonać konsumentów, by zrezygnowali z naturalnego źródła tłuszczu i zaczęli kupować ich produkt.

Zaczęli więc dyskredytować olej kokosowy, informując ludzi, że powoduje on problemy zdrowotne i liczne schorzenia, kierując ich w stronę sztucznych źródeł tłuszczu. Przez cały czas, ignorując fakt, że to ich trans-tłuszczowe produkty były odpowiedzialne za liczne problemy zdrowotne.

Mimo iż firmy farmaceutyczne przymykają oko na naturalne środki lecznicze, jedno jest niepodważalne. Natura ma lekarstwo na prawie każdą istniejącą przypadłość. Smutne jest to, że bez badań medycznych i aprobaty sposoby te pozostaną nieznane dla ludzi.

Szczupłe ciało
Szczupłe ciało
129,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Liposukcja kawitacyjna: 3 zabiegi za 129,99 zł i więcej opcji w Body Secret & SPA w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz