Home Kategorie Życie Dyspozytor pogotowia odmówił wysłania karetki. Policjanci zawieźli niemowlę do szpitala.

Dyspozytor pogotowia odmówił wysłania karetki. Policjanci zawieźli niemowlę do szpitala.

Dyspozytor pogotowia odmówił wysłania karetki. Policjanci zawieźli niemowlę do szpitala.

Kobieta zadzwoniła po pogotowie, bo była zaniepokojona wysoką gorączką kilkumiesięcznej córki. Dyspozytor odmówił jednak wysłania karetki do dziecka.

Do szpitala dziewczynkę musieli zawieźć policjanci, których zaalarmował ojciec przebywający za granicą.

W zeszły wtorek w nocy zdenerwowany mężczyzna zadzwonił na policję, błagając o pomoc. Jak mówi Wojciech Adamczyk z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie:

– „Z relacji mężczyzny wynikało, że przebywa na terenie Niemiec, natomiast jego partnerka i ich sześciomiesięczne dziecko są w domu w Nowej Wsi. Chwilę wcześniej mężczyzna został poinformowany przez partnerkę, że córeczka ma temperaturę sięgającą 40 stopni Celsjusza, która nie obniża się pomimo podania leków przeciwgorączkowych.”

Kobieta wcześniej dzwoniła na pogotowie. Dyspozytor Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego odmówił jednak wysłania karetki. Polecił samodzielnie zgłosić się z córką do szpitala w Wolsztynie.

Problem był jednak taki, że wieś oddalona jest od szpitala około 20 km, a kobieta nie miała żadnego środka transportu. Dodatkowo w tym miejscu mieszkała dopiero kilka dni i nie wiedziała, gdzie może szukać pomocy. Stan dziecka pogarszał się i przerażona kobieta zadzwoniła do męża.

Sytuacja stawała się niebezpieczna, bo dziecko dostało drgawek. Stąd też o sytuacji powiadomiono policjantów z Przemętu, którzy przyjechali do kobiety.

Funkcjonariusze próbowali pomóc i sami chcieli wezwać karetkę, ale dyspozytor był nieugięty.

– „Policjanci polecili roztrzęsionej kobiecie przewietrzyć pomieszczenie. Następnie razem z nią zaczęli schładzać płaczące niemowlę za pomocą okładów z mokrych ręczników. W międzyczasie jeden z policjantów zadzwonił na linię alarmową 112, tłumacząc zastaną sytuację i potrzebę udzielenia pomocy dziecku. Niestety, w przedstawionej przez policjanta sytuacji nie znaleziono podstaw do zadysponowania na miejsce karetki pogotowia” – tłumaczył Adamczyk.

Policjanci postanowili, że sami zawiozą kobietę i jej córkę do szpitala. Po uzyskaniu zgody od dyżurnego zawieźli je radiowozem do szpitala.

Adamczyk dodał:

– „Dyżurny powiadomił o transporcie personel szpitala, który znajdował się w gotowości do przejęcia dziecka. Dziewczynkę umieszczono na oddziale dziecięcym, gdzie uzyskała niezbędną pomoc medyczną.”

Wielkie brawa dla policjantów. Pytanie tylko czy faktycznie karetka nie mogła przyjechać, aby zająć się chorym dzieckiem?

Fotokubek ze zdjęciem
Fotokubek ze zdjęciem
15,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 15,90zł: Fotokubek z Twoim zdjęciem, latte lub magiczny kubek zmieniajacy kolor na Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
18

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz