Home Kategorie Poruszające Grupa anonimowych muzyków nagrała piosenkę dla Pawła Adamowicza. Utwór zmusza do refleksji.

Grupa anonimowych muzyków nagrała piosenkę dla Pawła Adamowicza. Utwór zmusza do refleksji.

Kilka dni temu grupa anonimowych artystów z Trójmiasta zamieściła na portalu YouTube utwór pt. „Na Długiej”. Utwór ten w całości poświęcony jest zmarłemu tragicznie Pawłowi Adamowiczowi.

W nagranie „Na Długiej” zaangażowanych było około 25 anonimowych muzyków, choć chęć udziału w projekcie wyraziło 150 osób. Zgranie terminu w przypadku tak dużej grupy było jednak niemożliwe.

– „Naprawdę wiele godzin poświęciliśmy na wykonanie utworu, a pragnę zaznaczyć, że wcześniej się nie znaliśmy. Wszyscy wykonawcy zostali połączeni właśnie smutnym wydarzeniem zamordowania Prezydenta. To jest właśnie jednoczenie się i wspólna inicjatywa” – wyznaje jeden z artystów.

Dlaczego artyści nie podali swoich nazwisk? Odpowiedź jest prosta. Nie chcą wybijać się na utworze, który powstał ze względu na czyjąś śmierć. Ich zdaniem jest to nieupolitycznione, a taka muzyka nie powinna mieć podziałów.

Wiadomo też, że muzycy nie planują publicznego wykonywania utworu. Trafił on natomiast na YouTube, gdzie można go odsłuchać w całości.

– „To nasz dowód pamięci o prezydencie Gdańska… Tak jak stawiając znicz przy grobie, nie podpisujemy się pod nim, tak samo pod naszym pożegnaniem nie chcemy pozostawiać naszych nazwisk” – dodał artysta.

Utwory pt. „Na Długiej”, który został poświęcony Pawłowi Adamowiczowi, możecie posłuchać niżej. Posłuchaj i daj znać, czy Ciebie również zmusiła do refleksji?

Kurs online: Pracownik działu kadr i płac z MEN
Kurs online: Pracownik działu kadr i płac z MEN
89,00 zł
399,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online Pracownik działu kadr i płac z zaświadczeniem MEN za 89 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz