Home Kategorie Życie Ustąpiła w tramwaju miejsca matce z dzieckiem. Po chwili kazała jej zejść i sama usiadła.
9.80K

Ustąpiła w tramwaju miejsca matce z dzieckiem. Po chwili kazała jej zejść i sama usiadła.

Przejazd komunikacją miejską potrafi być czynnością wzbudzającą ogromne emocje. Dlaczego? Wszystko dotyczy oczywiście miejsc siedzących. Komu się ono należy? Jaka jest hierarchia?

Jakiś czas temu tematem tym zajęła się platforma Infoplanet. Zadała pytanie swoim czytelnikom odnośnie tego, komu należy ustąpić miejsca i dlaczego.

– „Jeśli do pracy dojeżdżacie komunikacją miejską, zapewne nie raz spotykacie w niej osoby starsze, kobiety w ciąży i rodziców z dziećmi na rękach. Którym z nich ustępujecie miejsca i dlaczego? A może uważacie, że tego rodzaju uprzejmości są zbędne i nikt nie ma prawa ich od Was oczekiwać?”

Ludzie podzielili się. Znaleźli się tacy, którzy uważają, że należy ustąpić osobom starszym, inni uważali, że kobietom w ciąży.

– „Na statystyczne 10 osób starszych, którym ja czy osoby obok mnie ustąpiły miejsca powiedzmy w przeciągu jednego dnia w różnych środkach komunikacji miejskiej, może ze dwie raczyły powiedzieć zwykłe „dziękuję”. Jeżeli dziadki i babcie nie stać na odrobinę kultury w postaci jednego prostego słowa, to czego oczekiwać od ich dzieci czy wnuków?”

– „Wracałam z mamą z zabiegu, osłabiona, ale widząc kobietkę z małym dzieckiem wstałam. Podziękowała, po czym posadziła je, a sama stała, więc dwa razy nie myśląc powiedziałam: Przepraszam, ustąpiłam miejsca pani, bo widziałam, że nie jest pani łatwo, chociaż sama jestem po zabiegu i słaba, a nie pani dziecku. Skoro pani nie chce, proszę wybaczyć, wrócę na swoje miejsce, a małego mogę wziąć ewentualnie na kolana. Po czym dzieciaczka zdjęłam z miejsca i usiadłam, maluch nie chciał już siedzieć…. Może ktoś odebrać mnie źle, ale moim zdaniem ta mama powinna usiąść z maluchem.”

– „Szlag mnie trafia od rana kiedy wchodzę do autobusu i zwykły obywatel/obywatelka siada na siedzeniu z brzegu i ani myśli się przesunąć do okna, bo zajęła miejsce pierwsza. Czy to trzeba zwrócić uwagę, że też mam bilet i takie same przywileje? Tyle się o tym mówiło, ale nadal jak grochem o ścianę.”

– „Najlepszym rozwiązaniem byłoby ustąpić miejsce i poprosić innych ludzi, by zrobili to samo. Tak, żeby wszystkie osoby, które są na zdjęciu mogły usiąść.”

– „Jeśli tylko widzę. Priorytetem jest kobieta z dzieckiem, potem ciężarna, i osoba starsza. Pomagam w miarę możliwości ;)”

A Wy co byście zrobili w takiej sytuacji?

Pakiet stomatologiczny
Pakiet stomatologiczny
99,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Skaling, piaskowanie, fluoryzacja i przegląd od 79,99 zł w Wojtanowska Dental Clinic – 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
44
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
15
Smutny
Smutny
18
Zły
Zły
24

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz