Home Kategorie Życie Ten kraj przywraca karę śmierci. Pierwsze egzekucje mają mieć miejsce w ciągu 2 miesięcy.

Ten kraj przywraca karę śmierci. Pierwsze egzekucje mają mieć miejsce w ciągu 2 miesięcy.

Na Sri Lance rząd mocno zaangażował się w walkę z przestępczością narkotykową i z tego powodu wprowadzono ponownie karę śmierci.

Tymczasowe wstrzymanie kary śmierci trwało aż 43 lata. Ministerstwo Sprawiedliwości nie ma wątpliwości, że jest to właściwy sposób na walkę z przestępczością i już zaczęli rekrutację. Szukają osób, które chciałyby odbierać życie przestępcom.

Dokładnie chodzi o pracę kata. Ogłoszenie naboru pojawiło się w czasopiśmie rządowym. Jakie są wymagania? Przede wszystkim silna psychika i jak podaje ogłoszenie, „nieskazitelna postawa moralna”. Pracę mogą podjąć jedynie mężczyźni w wieku 18 – 45 lat.

Rząd jasno deklaruje, że taka osoba otrzymywałaby na miesiąc około 790 zł (w przeliczeniu). To o wiele więcej niż osoby pracujące w tzw. budżetówce. Oszacowano też, że kat rocznie wykonałby około 1299 egzekucji, w tym około 48 osób skazanych za przestępstwa narkotykowe.

Prezydent Sri Lanki zapowiedział, że pierwsze egzekucje będą wykonane już w ciągu dwóch miesięcy. Tym samym od razu zabezpieczył się, wysyłając pismo do wszelkich organizacji praw człowieka, aby te nie próbowały udaremnić egzekucji.

Bilety do Ocean Parku
Bilety do Ocean Parku
67,99 zł
98,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Ocean Park we Władysławowie: 2 bilety od 47,99 zł i więcej opcji (do -42%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz