Home Kategorie Życie 8-latek codziennie wraca ze szkoły płacząc. Dzieci śmieją się z jego imienia.

8-latek codziennie wraca ze szkoły płacząc. Dzieci śmieją się z jego imienia.

Jakie imię nadać swojemu dziecku? To pytanie zadaje sobie każdy przyszły rodzic i każdy ma w tej kwestii inne zdanie.

Niektórzy decydują się na standardowe rozwiązania, ale są też tacy, którzy szukają inspiracji za granicą. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że w ten sposób mogą poważnie skrzywdzić swoją pociechę. Są bowiem takie imiona, których samo brzmienie wywołuje uśmiech na twarzach innych.

Są rodzice, którzy nie pozwolą, aby ktokolwiek szydził z ich dziecka, a tym bardziej z jego imienia. Jednym z takich rodziców jest pani Joanna. Napisała list, który od jakiegoś czasu krąży po internecie. Wspomnijmy na początku, że dziecko pani Joanny ma na imię Brajan.

– „Mój syn ma osiem lat i bardzo cierpi z powodu szyderstw i złośliwych uwag na temat swojego imienia. Koledzy i koleżanki ze szkoły są bezlitośni. Przykro jest mi to mówić, ale nauczyciele także. Poza tym nie tylko środowisko szkolne dopuszcza się uszczypliwości wobec Brajanka. Wszędzie, gdzie tylko musi podać swoje imię, spotyka się ze złośliwymi uśmiechami i niedowierzaniem… Niestety moja interwencja nie zawsze jest możliwa. Spośród złośliwych komentatorów najgorsze są chyba inne dzieciaki. Niektóre nie chcą się bawić z synem i paskudnie go przezywają.”

Oczywiście dzieci nie wyrobiły negatywnej opinii na temat imienia Brajan samodzielnie. Słyszą je od rodziców czy nauczycieli. Dodatkowo w internecie znajdziemy mnóstwo memów czy komentarzy osób, które szydzą z tego imienia.

To może Cię zainteresować:  28-latek rozstał się z dziewczyną z powodu imienia. „Jak rodzice mogli ją tak skrzywdzić?!”

– „Cały czas spotykam się z opinią, że imię Brajan jest nadawane tylko w rodzinach patologicznych, w których rodzice są niewykształceni i zaniedbują swoje dzieci… Może nie mam wyższego wykształcenia, ale nie uważam się za ignorantkę, a już na pewno nie za patologię społeczną. Pracuję w sklepie odzieżowym, a mój mąż pełni funkcję kierowniczą. Jesteśmy normalną rodziną. Nie pijemy, nie zaniedbujemy dzieci, nie należymy też do biednej warstwy społeczeństwa… Córka ma na imię Pamela i czasami też widzę krzywe uśmieszki ludzi w odpowiedzi na to, jak ją przedstawiam. Ale nie ukrywam, że w przypadku syna jest o wiele gorzej” – mówi mama.

Nie ma wątpliwości, że skojarzenie przypisane do imienia ciężko zmienić. Świetnym przykładem jest imię Kevin, które chyba już zawsze kojarzyć się będzie z bohaterem filmu. Jeśli więc nazwiemy dziecko Kevin, nie powinniśmy dziwić się, że będzie ono porównywane do Kevina samego w domu. Czasami zdarza się jednak, że rodzice dają dziecku imię, którego odbiór niekoniecznie jest pozytywny, całkowicie nieświadomie.

– „Brajan wielokrotnie wracał ze szkoły z płaczem i mówił, że ma brzydkie imię. Tłumaczyłam mu i pocieszałam go, że wcale tak nie jest i to zachowanie jego rówieśników aż się prosi o uwagę. Niestety nie na wiele się to zdało. Doszło nawet do tego, że Brajan poprosił nas, żebyśmy zmienili mu imię na Bartek i tak go nazywali. Gdy powiedzieliśmy, że to niemożliwe, przez kilka dni odmawiał chodzenia do szkoły. W końcu jakoś go przekonaliśmy. Mąż dał mu do zrozumienia, że jak skończy 18 lat sam będzie mógł to zrobić, ale do tego czasu na pewno zmieni zdanie i przekona się, że ma piękne, oryginalne imię – niczym z filmu.

Gdybym miała wybrać jeszcze raz, nadałabym synowi imię Brajan. Dla mnie jest najpiękniejsze i mam nadzieję, że w przyszłości moje dziecko dojdzie do podobnego wniosku. To ludzie powinni zmienić swoje podejście. Ich zachowanie źle o nich świadczy” – podsumowuje matka chłopca.

To może Cię zainteresować:  Dała córce zagraniczne imię. Ludzie śmieją się z 5-latki, bo kojarzy się im z nazwą sklepu.

A co Wy sądzicie o wybieraniu nietypowych imion dla dzieci?

Multikino: nachos, popcorn, napój
Multikino: nachos, popcorn, napój
16,99 zł
25,90 zł
30 dni
do końca oferty!
Zestawy barowe od 10.07.2020: napój z popcornem (od 16,99 zł) lub nachosami (od 21,99 zł) w sieci kin Multikino do -35%

Twoja reakcja?

Super
Super
39
Ha ha
Ha ha
10
Wow
Wow
8
Smutny
Smutny
31
Zły
Zły
28

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz