Home Kategorie Poruszające Goście dokuczają i śmieją się z grubego psa, ale pies odgrywa się na swoich oprawcach.

Goście dokuczają i śmieją się z grubego psa, ale pies odgrywa się na swoich oprawcach.

Gdy słyszymy o znęcaniu się nad zwierzętami, często myślimy o zaniedbanych, porzuconych psach, na których wisi tylko skóra. Jednak nie zawsze tak jest.

Bolinha został porzucony na pewnej stacji benzynowej w Brazylii jeszcze jako szczeniak. Od tamtego momentu nie miał wyjścia i musiał zacząć radzić sobie na ulicy.

Przez 13 lat mieszkał przy restauracji w okolicy i zjadał resztki, które wyrzucała obsługa lokalu,

Gdy Bolinha był już starszy, stał się otyły, a to negatywnie wpłynęło na jego stan zdrowia. Pies zaczął mieć problemy z oddychaniem. Jego stan był na tyle poważny, że ledwo się ruszał.

Sprawy zaszły tak daleko, że stał się miejscową atrakcją. Ludzie odwiedzający restaurację okrutnie się z niego naśmiewali i wydawało się, że nikt nie zadaje sobie sprawy z tego, że zwierzak desperacko potrzebuje pomocy.

Stan psa był tak poważny, że pies ledwo oddychał i poruszał się. Leżał po prostu w kałuży błota, licząc na to, że ktoś się nad nim zlituje i pomoże mu.

To może Cię zainteresować:  Pies codziennie przychodzi na mszę. Powód poruszył miliony osób na całym świecie...

Pewnego dnia o czworonogu usłyszał pewien mężczyzna. Przyjechał na stację, gdzie odnalazł otyłego psa leżącego na stercie śmieci. Bolinha ważył wtedy nie mal 40 kg.

Mężczyzna wziął go i zawiózł go do organizacji pomagającej zwierzętom w potrzebie. Tam też Bolinha został wykąpany (prawdopodobnie pierwszy raz w życiu) i sądząc po jego reakcji, musiało mu się to podobać.

Opiekunowie otoczyli go też miłością i troską. To również było coś, czego pies nie znał wcześniej.

Bolinha przeszedł na restrykcyjną dietę i plan treningowy. Wszystko po to, aby zrzucił nadmiar kilogramów. Osoby zajmujące się nim, trenowały go na wiele sposobów. Pies musiał na przykład biegać na specjalnej bieżni dla zwierząt umieszczonej w wodzie. Cały czas kontrolowano też jego posiłki.

To może Cię zainteresować:  Kobieta podeszła do bezpańskiego psa i zauważyła wystającą spod niego rączkę. Od razu widziała, że coś jest nie tak.

To była długa droga, ale stopniowo stan psa zaczął się polepszać.

Ciężka praca opłaciła się. W rok Bolinha zrzucił prawie 14 kilogramów i stał się szczęśliwszy niż kiedykolwiek. Niedługo później pies trafił do nowego domu, gdzie otoczono go miłością. Nowa rodzina cały czas wspiera go w zrzucaniu wagi i obdarza go miłością oraz opieką, na którą zasługuje.

Popatrz tylko na tę niesamowitą przemianą. Bolinha z pewnością wie, jak zamknąć usta wszystkim tym, którzy naśmiewali się z niego i prześladowali go przez te lata.

Bardzo się cieszymy, że ta historia miała szczęśliwe zakończenie. Każdy pies zasługuje na bycie traktowanym z miłością i współczuciem.

Wybielanie zębów lampą LED
Wybielanie zębów lampą LED
129,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybielanie zębów lampą LED: 1 zabieg za 129 zł i więcej w gabinecie Bajeczny Spa & Salon w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz