Home Kategorie Życie Firma daje osobom niepalącym dodatkowe 6 dni urlopu, ponieważ nie robią przerw w pracy na papierosa.

Firma daje osobom niepalącym dodatkowe 6 dni urlopu, ponieważ nie robią przerw w pracy na papierosa.

Pewna japońska firma wpadła na ciekawy pomysł mający zachęcić pracowników do rzucenia palenia. Osoby niepalące otrzymały dodatkowe 6 dni urlopu w roku.

– „Mam nadzieję, że ta decyzja zachęci więcej osób do rzucenia palenia. Nie przez karanie, a przez nagrodę” – powiedział prezes firmy Takao Asuka.

Takie rozwiązanie to pomysł samych pracowników, na który przystał zarząd. Informacja szybko obiegła cały świat.

– „Jeden z naszych niepalących pracowników zgłosił taką propozycję na początku roku i napisał, że przerwy na papierosa są przyczyną wielu problemów” – powiedział Hirotaka Matsushima, rzecznik prasowy firmy.

Zarząd przychylił się do propozycji i ustanowił nagrodę w postaci dodatkowego urlopu dla niepalących pracowników.

Firma swoją siedzibę ma na 29 piętrze wieżowca w centrum Tokio. Wyliczono, że średnia przerwa na papierosa trwa 15 minut. To oznacza, że jeśli palacze robią kilka przerw na papierosa dziennie, osoby niepalące powinny dostać rekompensatę w postaci 6 dodatkowych dni urlopu.

Jak informuje firma od momentu wprowadzenia zmian już czterech pracowników postanowił rzucić palenie. Dodatkowo już 30 ze 120 pracowników firmy skorzystało już z dodatkowego wolnego.

Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
79,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z podstawami kadr i płac z zaświadcz. MEN za 79 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz