Home Kategorie Poruszające Pijana matka pobiła 4-miesięczną Laurę. „W pewnym momencie rzuciła nią o podłogę”.

Pijana matka pobiła 4-miesięczną Laurę. „W pewnym momencie rzuciła nią o podłogę”.

Przed sądem w Katowicach ruszył proces 26-letniej Moniki P., która pod wpływem alkoholu pobiła swoją 4-miesieczna córkę. Dziewczynka zmarła kilka dni później.

Te przerażające wydarzenia miały miejsce 11 stycznia 2018 roku w Bytomiu. Ojciec 4-miesięcznej Laury wyszedł do sklepu, gdy pijana matka wpadła w szał. Kobieta pobiła swoją córkę. Uderzała w głowę i prawdopodobnie rzuciła o podłogę. Dziecko zaczęło mieć problemy z oddychaniem i traciło przytomność, Mężczyzna, gdy wrócił do domu i zobaczył, co się stało, wezwał pogotowie.

Lekarz, który reanimował dziecko zeznał w sądzie:

– „Zostałem wezwany do nagłego zatrzymania krążenia i nieprzytomnego dziecka. Kobieta krzyczała, że dziecko umiera, miało słaby oddech. Gdy dziewczynkę odessaliśmy, oddech się poprawił na chwilę, ale zwiększało się napięcie mięśniowe. Kobieta biegała, przeszkadzała w reanimacji mówiła że dziecko się zachłysnęło. Dziewczynka miała obrzęk w okolicy potylicznej głowy. Nie mogło dojść do urazu miesiąc wcześniej, jak próbowała przekonać matka. Już w karetce stan dziecka z minuty na minutę pogarszał się, dlatego zawiadomiłem policję.”

Mała Laura walczyła o życie przez 13 dni. Niestety przegrała.

To może Cię zainteresować:  Matka zabrała swojego syna chorego na autyzm do fryzjera. Kiedy zaczął krzyczeć nieznajoma usiadła na podłodze i zrobiła coś szokującego.

W czasie śledztwa ustalono, że rodzice dziewczynki regularnie nadużywali alkoholu. W ciągu tylko dwóch ostatnich lat policja była wzywana do libacji alkoholowych ponad 22 razy. Sąsiedzi, którzy zeznawali przed sądem jako świadkowie, nie powiedzieli o parze dobrego słowa. Według nich awantury, alkohol, a także i przemoc były w tym domu częste. Ojciec dziewczynki pracował dorywczo, a kobieta otrzymywała liczne zasiłki, których suma wynosiła około 3,2 tys. zł miesięcznie.

To może Cię zainteresować:  2-latka zaczęła wymiotować krwią, zrobiła się niebieska i umarła w szpitalu. Lekarze ostrzegają rodziców.

Matka Laury była już całkowicie uzależniona od alkoholu. Mimo urzędowego nakazu leczenia alkoholowego, nigdy nie zgłosiła się do ośrodka. Według biegłych kobieta w trakcie ataku furii musiała uderzyć dziecko lub rzucić nim o podłogę. Za to grozi jej dożywocie. 35-letni partner kobiety usłyszał zarzuty narażenia dzieci na utratę życia i zdrowia. Mężczyzna odpowiada przed sądem z wolnej stopy. Ich proces toczy się przed Sądem Okręgowym w Katowicach.

Laura nie była jedynym dzieckiem pary. Wychowywali też 2-letnią dziewczynkę i 6-letniego chłopca.

Kurs online: Asystent ds. rozliczeń z MEN
Kurs online: Asystent ds. rozliczeń z MEN
79,00 zł
299,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Asystent ds. rozliczeń i fakturowania z zaświadczeniem MEN za 79 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
24
Zły
Zły
61

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz