Home Kategorie Zdrowie Kuracja czosnkowa na reumatoidalne zapalenie stawów.

Kuracja czosnkowa na reumatoidalne zapalenie stawów.

Kuracja czosnkowa na reumatoidalne zapalenie stawów.

Reumatoidalne zapalenie stawów to choroba, która charakteryzuje się przewlekłym, autoimmunologicznym stanem zapalnym.

Da się ją jednak leczyć naturalnym środkiem. Zanim zaczniemy omawiać tę naturalną terapię czosnkową, wspomnimy, że reumatoidalne zapalenie stawów to choroba, która poważnie wpływa na stawy. Te pęcznieją powodując mnóstwo bólu i zesztywnienie.

Przyczyna choroby jest nieznane, ale w tym przypadku układ odpornościowy zaczyna uszkadzać stawy. Zdarza się to częściej u kobiet i zazwyczaj u osób starszych, mimo to może wystąpić w każdym wieku i dotknąć każdego.

U niektórych reumatoidalne zapalenie stawów może przyjąć formę łagodną lub umiarkowaną. W przypadkach poważnych może trwać wiele lat, a nawet całe życie. Niektóre czynniki wywołujące ten stan to:

  • Geny (przekazywane od rodziców).
  • Zaburzenia spowodowane przez środowisko, w którym dana osoba żyje.
  • Problemy spowodowane zaburzeniami hormonalnymi.

Choroba ta często występuje w więcej niż jednym stawie i może wpływać na którykolwiek z nich. Ludzie, którzy cierpią z tego powodu często mają stałą, wysoką gorączkę.

Zazwyczaj reumatoidalne zapalenie stawów zaczyna się powoli i podstępnie. Ma objawy, które można przypisać do wszystkiego i do niczego. Są to silne gorączki lub zmęczenie.

Po początkowym zapaleniu pojawiają się inne objawy, takie jak opuchlizna i sztywność po nocnym odpoczynku, które powoli zanikają podczas wykonywania codziennych czynności, a także osłabienie mięśni i ograniczenie ruchliwości w porównaniu do stanu przed pójściem spać.

W miarę jak choroba postępuje, pojawiają się inne objawy, jak twarde grudki, zwane guzkami reumatoidalnymi, które mogą być widoczne w obszarach, w których skóra ściera się, czyli np. łokcie czy stopy. W innych okolicznościach mogą znajdować się wewnątrz ciała.

Czosnek może pomóc w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, ponieważ ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwutleniające. Jest to zabieg naturalny, którego właściwości lecznicze mogą pomóc osobom cierpiącym na tę chorobę, aby prowadzić normalne życie bez potrzeby przyjmowania leków.

Poniżej przedstawiamy trzy opcje przygotowania czosnkowej terapii:

  1. Zmiażdż dwa surowe ząbki czosnku i włóż do blendera. Dodaj obraną cytrynę, a na koniec łyżeczkę miodu do smaku. Po dokładnym wymieszaniu można go wypić o dowolnej porze dnia.
  2. Zmiel dwa ząbki czosnku i wymieszaj z dwiema łyżkami miodu, dodaj wodę do smaku, wymieszaj, a następnie wypij.
  3. Można go stosować miejscowo bezpośrednio na bolesne stawy, pocierając obranym czosnkiem. Wykazano, że pomaga to zmniejszyć ból i stany zapalne, ale musisz zachować szczególną ostrożność, ponieważ czosnek może spalić skórę, jeśli pozostanie w kontakcie z nią przez długi czas.

Inne naturalne sposoby na reumatoidalne zapalenie stawów:

Oprócz czosnku jest kilka innych naturalnych środków, które pomogą złagodzić objawy choroby.

  • Zielona herbata – to jeden z najbardziej korzystnych napojów dla organizmu. Zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy, jest dobra na odchudzanie i zapalenia stawów.
  • Wiśnie i ocet jabłkowy – bez wątpienia przeciwutleniacze zawarte w wiśniach i occie pomagają cudownie zwalczać artretyzm. Ponadto ta mieszanina ma świetne właściwości przeciwzapalne. Aby ją przygotować po prostu użyj 3 składników: 3 szklanki wody, 1 szklankę świeżo przygotowanego soku wiśniowego oraz łyżkę octu jabłkowego. Możesz pić ten preparat kilka razy w ciągu dnia, ale dla najlepszych rezultatów, pij go na śniadanie, aby złagodzić zapalenie stawów i zmniejszyć sztywność.
  • Imbir i kurkuma – obie te rośliny są powszechnie znane ze swoich właściwości zdrowotnych. Mają działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające.
Pizza duża lub gigant: 1-3 sztuki
Pizza duża lub gigant: 1-3 sztuki
21,50 zł
26,30 zł
30 dni
do końca oferty!
Pizza o średnicy 30 cm (od 21,50 zł) lub 43 cm (od 28 zł) w Pizzerii Fuks

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz