Home Kategorie Zdrowie Skórka z cytryny to wspaniałe lekarstwo na bóle stawów.

Skórka z cytryny to wspaniałe lekarstwo na bóle stawów.

Każdy z nas dobrze wie, że cytryny są naprawdę zdrowe. Prawdopodobnie już wiesz, że warto pić wodę z sokiem z cytryny przed śniadaniem, prawda?

Cytryna jest pełna składników odżywczych i witamin takich jak C, A, B1, B6, magnez, kwas foliowy, pektyna, bioflawonoidy, fosfor, pektyna, potas i wapń.

Wszystkie te składniki zapewniają nam ochronę przed wieloma chorobami. Regularne spożywanie cytryn i ich soku dobrze wpływa na żołądek, wątrobę, jelita i system odpornościowy.

Kobiety w ciąży pijąc sok z cytryny rozcieńczony w wodzie mogą zminimalizować poranne mdłości. Skórka z cytryny jest antyseptyczna, a liści używa się do usuwania gorączki.

Czy słyszałeś jednak, że skórka cytryny może przyczynić się do łagodzenia bólu stawów.

Skórka z cytryny jest pełna olejków eterycznych, które pozytywnie wpływają na naczynia krwionośne i posiadają właściwości przeciwzapalne. To idealne połączenie w walce z bólem stawów.

Oto dwa najlepsze sposoby na wykorzystanie skórki z cytryny:

#1. Zetrzyj cytrynę na tarce, ale tylko jej żółtą część. To ona jest tym, czego potrzebujesz. Umieść startą skórkę na chusteczce, przyłóż do bolącego stawu i zabezpiecz bandażem. Po 2 godzinach ściągnij opatrunek.

#2. Umyj 2 cytryny, obierz, pokrój i wrzuć do szklanego słoika. Zalej oliwą z oliwek i szczelnie zamknij. Poczekaj 2 tygodnie. Po tym czasie olej jest gotowy do zastosowania. Zanim pójdziesz spać, weź gazę, zanurz ją w oleju i taki okład umieść na bolących stawach. Zabezpiecz go bandażem.

Colorland - fotoksiążka, różne formaty
Colorland - fotoksiążka, różne formaty
31,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 31,90 zł: fotoksiążka A4 (28, 40 i więcej stron) w wersji standard lub Lux z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz