Home Kategorie News Wybrano nowego prezydenta Gdańska. Przewaga nad resztą kandydatów była kolosalna.

Wybrano nowego prezydenta Gdańska. Przewaga nad resztą kandydatów była kolosalna.

Wybory prezydenckie w Gdańsku. Faworytką była Aleksandra Dulkiewicz, która ostatecznie wygrała. Jeszcze przed ogłoszeniem wyników, żona byłego prezydenta pogratulowała zwyciężczyni.

Po tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce w trakcie finału WOŚP, konieczne było przeprowadzenie wyborów uzupełniających na urząd prezydenta miasta.

Kandydatów było trzech. Oprócz Aleksandry Dulkiewicz, o fotel prezydenta starali się Grzegorz Braun i Marek Skiba.

Mimo iż już wczoraj wieczorem mówiono nieoficjalnie o zwycięstwie Dulkiewicz, oficjalne wyniki poznaliśmy dzisiaj. W wyborach wzięło udział 170 028 mieszkańców. Frekwencja wyniosła 48,67%, a głosy poparcia rozłożyły się następująco:

Aleksandra Dulkiewicz – 82,22 %
Grzegorz Braun – 11,86 %
Marek Skiba – 5,92 %

Aleksandra Dulkiewicz dosłownie zmiażdżyła kontrkandydatów. Wygrała z ogromną przewagą, więc druga tura nie odbędzie się.

Dulkiewicz jeszcze wczoraj apelowała:

– „Każdy oddany dziś głos na moją kandydaturę, to głos za określoną wizją Gdańska, miasta wolnego, otwartego, solidarnego. Nie jestem drugim Pawłem Adamowiczem, ale obiecuję kontynuować jego misję. Najważniejsze jednak, żebyśmy tworzyli wspólnotę. Bo miasto to ludzie, którzy troszczą się o siebie nawzajem. Dbajmy nie tylko o o nasze podwórka i ulice, dbajmy o siebie nawzajem.”

Oficjalne wyniki wyborów zostały ogłoszone dopiero dzisiaj, ale Magdalena Adamowicz już wczoraj zamieściła film, w którym gratuluje Dulkiewicz zwycięstwa.

Jak mówi na nagraniu:

– „Gdańsk pokazał swoją wielkość, swoją niezależność. Gdańsk dziś dobrze wybrał.”

W poście napisała również:

– „Kochane gdańszczanki i gdańszczanie – udało się! Dziś jeszcze możemy świętować, ale od jutra bierzemy się do pracy. Dla Gdańska, dla nas samych! Życzę Wam dobrej nocy!”

W. Kruk: karta podarunkowa
W. Kruk: karta podarunkowa
90,00 zł
100,00 zł
30 dni
do końca oferty!
90 zł za Kartę Podarunkową wartą 100 zł i więcej do wykorzystania w salonach stacjonarnych, sklepie internetowym W. Kruk

Twoja reakcja?

Super
Super
10
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
7
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz