Home Kategorie Porady 4 korzyści z używania mleka w codziennej pielęgnacji skóry. Zapomnij o zmarszczkach.

4 korzyści z używania mleka w codziennej pielęgnacji skóry. Zapomnij o zmarszczkach.

Jeśli zastanawiasz się czy mleko może być składnikiem do pielęgnacji skóry, to dobrze trafiłaś.

Mleko, szczególnie gdy jest surowe i niepasteryzowane lub lekko sfermentowane czy kwaśne, może pomóc Twojej skórze na wiele sposobów.

#1. Wraz z wiekiem nie tylko małe zmarszczki i bruzdy sprawiają, że ich obecność jest odczuwalna, ale skóra staje się również cieńsza i mniej jędrna.

Czasami jednak starzenie się skóry zaczyna się za wcześnie ze względu na takie czynniki, jak zła pielęgnacja czy nadmierna ekspozycja na słońce. Mleko może pomóc zwalczyć oznaki starzenia się.

Mleko zawiera alfa-hydroksykwas znany jako kwas mlekowy, który może poprawić zdrowie skóry. Według jednego z badań, gdy uczestnicy stosowali kwas mlekowy na skórze dwa razy dziennie przez 3 miesiące, zmniejszyło to widoczność zmarszczek i poprawiło jędrność i grubość.

Ponieważ kwas mlekowy powstaje w momencie, gdy mleko jest fermentowane przez bakterie, należy stosować mleko kwaśne lub surowe, aby w pełni wykorzystać jego potencjał.

#2. Ważne, aby regularnie złuszczać skórę w celu usunięcia martwych komórek, które sprawiają, że skóra staje się pozbawiona życia.

Kwas mlekowy sprawia, że mleko może działać jako delikatny eksfoliator, który rozpuszcza martwe komórki skóry bez szkodliwych efektów.

Mleko możesz zastosować bezpośrednio na twarzy lub dodać do kąpieli, aby uzyskać naturalny i delikatny zabieg złuszczający.

#3. Piegi, brązowe plamy, opalenizna, przebarwienia, zaburzenia skórne mają ze sobą coś wspólnego. To melanina, pigment, który jest odpowiedzialny za kolor skóry. Wraz ze wzrostem ilości melaniny Twoja skóra staje się ciemniejsza.

Nadmierne złogi melaniny mogą doprowadzić do nadmiernej pigmentacji lub nierównej cery. Pomocne w tym wypadku również jest kwaśne mleko. Badania wykazały, że skóra traktowana kwasem mlekowym ma mniejsze pokłady melaniny.

Można spróbować naturalnej receptury z Azji Południowej, aby rozjaśnić skórę. Połącz maślankę z kurkumą w proszku, aby uzyskać gęstą pastę i nałóż na ciemniejszą lub opaloną skórę. Spłucz po wyschnięciu. Kurkuma zawiera kurkuminę, która hamuje produkcję melaniny.

#4. Sucha skóra jest częstym problemem, z którym boryka się wielu z nas. Suchość może skutkować łuszczącą się skórą, która jest szorstka w dotyku i może nawet swędzić lub pękać.

Kwas mlekowy zatrzymuje wilgoć i pomaga zachować elastyczność skóry. Tłuszcze obecne w mleku mogą pokrywać skórę i zapobiegać ucieczce wilgoci. Białka mleka pomagają też wygładzić i zmiękczyć skórę, dlatego znajdują się na liście składników wielu kosmetyków nawilżających.

eKurs: Dietetyka kliniczna z MEN
eKurs: Dietetyka kliniczna z MEN
69,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online: Dietetyka kliniczna z certyfikatem MEN za 69 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz