Home Kategorie News Amerykańscy onkolodzy znaleźli roślinę, która po 16 godzinach zabija 98% komórek nowotworowych.

Amerykańscy onkolodzy znaleźli roślinę, która po 16 godzinach zabija 98% komórek nowotworowych.

Amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu w Waszyngtonie poinformowali, że znaleźli sposób na prawie całkowite zniszczenie komórek nowotworowych.

Specjaliści odkryli roślinę o właściwościach leczniczych. Roślina to nazywa się Artemisia annua (bylica roczna) lub piołun jednoroczny.

Badania wykazały, że określone substancje zawarte w tym zielu są w stanie kontrolować reprodukcyjny wzrost komórek raka oraz niszczyć do 98% komórek nowotworowych. Nie potrzeba do tego żadnej skomplikowanej terapii. Na „zabójczy” proces nie potrzeba wielu miesięcy, ani lat – wystarczy 16 godzin! Naukowcy twierdzą także, że komórki Artemisia Annua nie wywołują negatywnych skutków oraz nie wpływają negatywnie na zdrowie.

„Trafienie bombą w samo epicentrum komórki nowotworowej” – tak opisał działanie związku profesor chemii na waszyngtońskim uniwersytecie, Tomikasu Sasaki.

– “Trudno w to uwierzyć, ale piołun faktycznie pomaga pozbyć się raka najszybciej i zapobiec nawrotom” – Tomikasu Sasaki

Wcześniej substancję tę stosowano do leczenia malarii. Artemizynina jest ponadto skuteczna w leczeniu schistosomatozy. Ta substancja i wszystkie jej pochodne skutecznie działają na robaki. Później odkryto, że artemizyniny mają szerokie spektrum aktywności na wiele gatunków przywr.

To może Cię zainteresować:  Uczniowie nie wrócą do szkół po wakacjach? Jest komentarz GIS. Nie mamy dobrych wieści.

Przy użyciu tej samej rośliny można ograniczyć rozwój komórek nowotworowych w płucach o 28%. Jeśli połączymy ją z żelazem, możliwe jest niemal całkowite wyleczenie. Artemizyna jest wprowadzana do komórek nowotworowych metodą konia trojańskiego. Komórki te mnożą się niepowstrzymanie, a to oznacza, że potrzebują mnóstwo żelaza. Otrzymują je z organizmu. Ponieważ duża ilość jonów żelaza jest toksyczna, komórki które mają zapotrzebowanie na nie tworzą na swojej powierzchni specjalne białka sygnałowe, które są dla organizmu rodzajem ogłoszenia – tu potrzeba żelaza. Organizm dostarcza wtedy składnik bezpiecznie opakowany w specjalne białko. Komórka absorbuje pojemnik i dysponuje żelazem.

Badacze wykorzystali fakt, że artemizyna, która występując samotnie i tak jest bardzie efektywna niż leki chemioterapeutyczne, zabijając około 100 komórek nowotworowych na każdą zniszczoną zdrową komórkę, w obecności dużych ilości żelaza staje się toksyczna.

Naukowcy zaopatrzyli jej cząsteczki w związek chemiczny, mający zdolność przyłączania się do białka oznaczającego zwiększone zapotrzebowania na żelazo na powierzchni komórki. W efekcie komórka nowotworowa absorbuje całą przesyłkę — białkowe opakowanie, żelazo i artemizynę, która w obecności żelaza uwalnia ogromne ilości zabójczych wolnych rodników. W ten sposób łapczywe zapotrzebowanie na żelazo komórek nowotworowych obraca się przeciwko nim.

To może Cię zainteresować:  Naukowcy potwierdzają: ten naturalny olej zabija komórki rakowe.

Naukowcy uważają, że ponieważ cechy wykorzystywane przez stworzony przez nich lek są charakterystyczne dla komórek nowotworowych, lek ten może znaleźć zastosowanie w zwalczaniu niemal każdego nowotworu. Na razie przetestowano go z powodzeniem w warunkach laboratoryjnych przeciwko białaczce, rakowi piersi i prostaty.

Opracowany przez nich dodatek do artemizyny został już opatentowany i rozpoczynają się badania wdrożeniowe. Uczeni mają nadzieję, że powstanie lek tani i prosty w stosowaniu nawet w krajach rozwijających się, ponieważ aremizyna jest związkiem łatwo dostępnym.

Groupon na makijaż permanentny
Groupon na makijaż permanentny
14,99 zł
200,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Makijaż permanentny: 14,99 zł groupon zniżkowy wart 200 zł na kreskę górną i dolną i więcej opcji w Eliksirze Piękna

Twoja reakcja?

Super
Super
162
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
27
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
16

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz