Home Kategorie Ludzie Lekarz uważał, że już nie zajdzie w ciążę. Mimo to transpłciowy mężczyzna urodził dziecko.

Lekarz uważał, że już nie zajdzie w ciążę. Mimo to transpłciowy mężczyzna urodził dziecko.

28-letni Wyley Simpson urodził się jako kobieta. Zdecydował jednak zmienić płeć. Był na etapie, przy którym lekarz twierdził, że zajście w ciążę jest niemożliwe.

Wkrótce jednak przekonał się, że lekarze nie zawsze mają rację. We wrześniu urodził zdrowego chłopczyka.

Wyley był w trakcie terapii hormonalnej. Gdy zaszedł w ciążę już od dłuższego czasu nie przechodził miesiączki. Wszystko przez terapię. Dlatego też Teksańczyk i jego narzeczony byli mocno zdziwieni, słysząc że urodzi im się syn.

Partnerzy nie czuli się gotowi na dziecko. Amerykanin jednak zdecydował o nie przerywaniu ciąży. Przez to wielokrotnie bywał ofiarą niemiłych komentarzy. Nie najlepiej wspomina okres ciąży:

To może Cię zainteresować:  Ludzie ciągle śmieją się z niej, że wygląda jak z horroru. Makijaż zupełnie ją odmienił.

– „Byłem zdenerwowany. Byłem rozemocjonowany, zacząłem płakać. Nie wiedziałem co robić. Stresowałem się, bo to była moja pierwsza ciąża. Dodatkowo denerwowałem się, bo musiałem radzić sobie z piętnem mężczyzny w ciąży.”

Amerykanin zaznaczył, ze przez nieprzyjemne komentarze ciąża kosztowała go wiele pod względem emocjonalnym. Proces zmiany płci rozpoczął w wieku 21 lat, więc coś tak kobiecego, jak urodzenie dziecka było dla niego bardzo ciężkim doświadczeniem.

Mimo wszystkiego, co spotkało go w ciąży Wyley nie żałuje swojej decyzji:

– „Warto było przejść przez to wszystko, żeby urodzić Rowana i stać się ojcem” – niczego bym nie zmienił.

To może Cię zainteresować:  To nie żart! Już niebawem mężczyźni będą rodzić dzieci.

Chłopiec urodził się we wrześniu 2018. Co prawda Wyley nadal miał żeńskie organy płciowe, ale Rowan urodził się przez cesarskie cięcie. Teraz 28-latek jest szczęśliwym ojcem. Opowiedział o wychowaniu syna wraz z partnerem:

– „Kiedy urodziłem i mogłem brać hormony, znów poczułem się dobrze. Razem z narzeczonym nagle staliśmy się homoseksualną parą z dzieckiem. Rowan jest niesamowity. Sprawił, że cały fizyczny i psychiczny ból związany z ciążą był tego wart. Teraz, razem z partnerem rozkoszujemy się ojcostwem i kontynuujemy naszą podróż, jako rodzina.”

Twoja reakcja?

Super
Super
43
Ha ha
Ha ha
12
Wow
Wow
43
Smutny
Smutny
9
Zły
Zły
30

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz