Home Kategorie News Już nie 500 a 1000+. Kolejne świadczenie wywołuje mieszane odczucia u rodziców.
2.43K

Już nie 500 a 1000+. Kolejne świadczenie wywołuje mieszane odczucia u rodziców.

Trwa sezon wyborczy. Politycy prześcigają się z coraz nowszymi pomysłami na pakiety społeczne.

Odkąd pojawiło się 500+, każda kolejna partia ogłasza plany, które mają zapewnić większe pieniądze dla polskich rodzin. Tym razem Jarosław Gowin proponuje 1000+.

Jarosław Gowin był niedawno gościem porannego programu TVN24. W trakcie rozmowy zdradził, że z chęcią przekonałby swoich kolegów z rządu do swojego pomysłu. Polityk uważa, że 1000 zł na trzecie dziecko zamiast 500 zł na pierwsze jest lepszym rozwiązaniem.

Niedawno PiS zaprezentował swój plan „Nowa piątka”. Program obejmuje brak podatku dochodowego dla osób do 26 roku życia, obniżenie kosztów pracy oraz stawki PIT, przywrócenie połączeń autobusowych, „trzynastkę” dla emerytów i 500+ również na pierwsze dziecko.

Ostatni z tych pomysłów wzbudza sporo kontrowersji. Teraz świadczenie jest przyznawane na drugie i kolejne dziecko, a i tak ekonomiści biją na alarm, że Polski nie stać na taki program.

Jarosław Gowin w programie TVN24 pytany był o koszty wprowadzenia nowych projektów. Stwierdził, że z perspektywy wolnorynkowca te rozwiązania „budzą jego głęboki entuzjazm”. Przypuszczamy, że inni wolnorynkowcy mają inne zdanie. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zdradził też, jak zmieniłby program 500+:

– „Gdyby była alternatywa, zapewne bym namawiał kolegów z rządu do tego, żebyśmy raczej poszli w stronę prodemograficzną, czyli zamiast 500 plus na pierwsze dziecko, to na przykład 1000 zł na trzecie.”

Jarosław Gowin wyjawił, że proponowana przez PiS „Nowa piątka” była konsultowana z partiami Zjednoczonej Prawicy. Jednocześnie zaznaczył, że była to „autorska propozycja premiera Morawieckiego”.

Zapytany, czy popiera tę propozycję odpowiedział stanowczo:

– „Jesteśmy jednym obozem, w związku z tym nie może być tutaj żadnej wątpliwości.”

Co sądzicie o tym pomyśle?

Masaż gorącymi kamieniami
Masaż gorącymi kamieniami
79,99 zł
140,00 zł
89 dni
do końca oferty!
Godzinny masaż całego ciała od 49,99 zł i więcej w Studio Figura - Bydgoszcz (do -53%) – tylko dla kobiet

Twoja reakcja?

Super
Super
10
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
25

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz