Home Kategorie Niesamowite Ma już 61 lat i właśnie urodziła swoją WNUCZKĘ. Kobieta nie wahała się nawet przez chwilę.

Ma już 61 lat i właśnie urodziła swoją WNUCZKĘ. Kobieta nie wahała się nawet przez chwilę.

Matthew Eledge oraz jego mąż Elliot Dougherty z Omaha w stanie Nebraska latami marzyli o dziecku.

Gdy w końcu odłożyli wystarczającą ilość pieniędzy na zabieg in vitro, mogli powiedzieć swoim bliskim, że niedługo zostaną rodzicami. Myśląc o surogatce, Matthew nie przypuszczał, że najlepszą kandydatką okaże się jego matka.

O swoich planach co do powiększenia rodziny Matthew poinformował swoich rodziców. Cecylia, matka 32-latka była zachwycona tymi wieściami. Od razu powiedziała synowi, że jeśli potrzebują surogatki, to zrobi to dla nich bez chwili zastanowienia.

Obaj mężczyźni docenili te słowa, ale nie brali ich na poważnie. W końcu jak 61-latka po menopauzie miałaby poradzić sobie z ciążą i porodem. Ich nastawienie zmieniło się jednak po rozmowie z lekarzem.

Spotkali się z nim, aby porozmawiać o tym, jak miałby wyglądać cały proces. Wtedy Matthew pół żartem, pół serio wspomniał o propozycji swojej matki. Ku zdziwieniu obu mężczyzn, lekarz powiedział, że to całkiem niezły pomysł. Stwierdził, że Cecile może być kandydatką na surogatkę dla swojego syna i jego męża.

61-letnia kobieta czuła się bardzo spełniona w roli matki. Dlatego też od razu zaoferowała pomoc synowi. Na szczęście Cecile przez całe życie dbała o zdrowie. Mąż i dzieci co prawda czasem śmiali się z jej prawie fanatycznego podejścia do zdrowego jedzenia i ćwiczeń, ale ostatecznie okazało się, że lata poświęceń opłaciły się.

Dzięki swojej świetnej formie, po zrobieniu wszystkich badań, okazało się, że jest idealną kandydatką, aby urodzić swoją wnuczkę. Matthew tak wspomina badania mamy:

– „Ma 61 lat, a ma niższe ciśnienie niż cała reszta rodziny. Kiedy kazali jej biec na bieżni, nawet gdy podkręcili ją na maksymalną prędkość miała świetne wyniki.”

Urodzenie swoich własnych wnuków może brzmieć jak pomysł z filmu science fiction. Okazuje się jednak, że Cecile nie jest pierwszą, ani najstarszą kobietą, która rodzi swoje wnuki.

Już w 1987 roku 48-letnia Afrykanka urodziła trójkę swoich biologicznych wnuków. W 2016 natomiast 67-letnia Greczynka urodziła dziecko dla swojej córki. W ten sposób stała się najstarszą surogatką na świecie. W USA dość często zdarza się, że babcia rodzi swoje wnuki.

Warto przy tym zaznaczyć, że oczywiście nie każda 60-latka byłaby wstanie zajść w ciąże i urodzić dziecko. Nie chodzi nawet o chęć do takiego poświęcenia, ale o przyczyny zdrowotne.

Ciąża jest niezwykle trudna i obciążająca nawet dla organizmu młodej dziewczyny. Na świecie jest bardo mało kobiet w tym wieku, które mogłyby się zdobyć na takie wyzwanie i jeszcze mniej, które rzeczywiście tego dokonały.

Wraz z wiekiem rośnie ryzyko, że kobieta nie zostanie zapłodniona podczas pierwszej próby. Pewna Brytyjka, która w wieku 57 lat urodziła swojego wnuka, była zapładniana aż cztery razy. To oznacza, że para, która pragnie dziecka, musi zapłacić spore pieniądze czterokrotnie za in vitro.

Na szczęście w przypadku Cecile udało się za pierwszym razem. Została zapłodniona embrionem powstałym z jajeczka siostry Elliota i spermy swojego syna. 25 marca, po dwóch latach przygotowań, naturalnie urodziła córeczkę swojego syna. Uma Louise Dougherty-Eledge jest piękną i bardzo zdrową dziewczynką.

Matthew i Elliot są szczęśliwymi rodzicami. Mimo, że ich droga do rodzicielstwa nie należała do najłatwiejszych, bo nie mogli liczyć na publiczne dofinansowanie, a Matthew kilka lat temu stracił pracę.

Ostatecznie udało im się zaoszczędzić pieniądze na in vitro, które kosztowało w sumie 40 tys. dolarów. Ta kwota to i tak niewiele, w porównaniu do tego ile muszą wydać inne pary. Gdyby nie siostra Elliota, która oddała im swojej jajeczka i Cecile, która zgodziła się urodzić dziecko, wszystko kosztowałoby więcej.

Masaż leczniczy z konsultacją
Masaż leczniczy z konsultacją
39,99 zł
50,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż leczniczy z konsultacją od 39,99 zł w Centrum Rehabilitacji i Terapii Rehabilis w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz